H O M E N O V I N K Y F E N Y P S I Š T Ě Ň A T A V R H Y CHAMPIONI

G A L E R I E In MEMORIAM K O N T A K T O D K A Z Y 

<< zpět                                                                                  

 

Julius Gaius Caesar alias Profesor

 

Caesar byl nejtvrdohlavější tvor na světě. I přesto zvládnul základní výcvik, ale až do svýho pokročilýho věku to ďál tak, že na povel "ke mně" se jakoby  čistě náhodou pročmuchal k mejm nohám asi tak do 20ti minut. Hajzlík. A tak to bylo se vším. Za Slovenský Korbáčiky by položil život, a jak zaslech někde nářezák na uzeninu omdlíval, dokud mu kus šunky nebo debrecínky nespad do rypáku. Jezdil sám trolejbusem č.3 přes půl města do centra za svojí láskou a mě pak honili revizoři, že dlužim Dopravnímu podniku za jízdný! Náš psík měl totiž na krku známku velikosti bilboardu se jménem i adresou, aby náhodou nebylo pochyb,odkud že pejsek pochází. A taky to byl nejvěčí vobšourník v okolí a jak moch, zdrhnul. Dycky se pak po tejdnu vrátil vo 6kg lehčí (vážil ve svý vrcholný formě 16kg!-byl to vopravdu jezevčík kíženej nejspíš s hrochem) a moc mu to slušelo. Nažral se a vzal kramle zas.

Přezevšecky patálie sme ho milovali a moc na něj vzpomínáme ......chybí nám.

 Bugsy Siegel - "Barunka"

Zpod kurníku na mě nezíraly udivený voči, jak sem sebevědomě čekala, ale zcela lhostejně vystrčila zadek a tím mi dala nasrozuměnou, že když si ji vodvezu, jak to vlastně u nás bude chodit a kdo bude rozhodovat vo chodu celý famílie.

To sobotní ráno, po zhruba 18ti letech škemrání a vyhrožování, sem se prostě rozhodla vzít věci do svých rukou a postavit rodinu před hotovku. Doma vládnul naprosto nekompromisně tlustej jezevec (Caesar), ale furt nedosahoval vejš, než do půl lejtek. Sice psisko bezvadný, ale.....doga je doga že. A když sem šla kolem trafiky se svým tehdejším klukem Ťoupem, došla mu trpělivost, koupil Anonci a jelo se do Kostelce n/O pro psovský mimino. Dík Ťoupe!

Byla sem jako ve snu, mámu puppíků mi sice neukázali, ani pí "chovatelka"nebyla nijak vstřícná, ale z těch devíti ďáblů, kerý lítali mezi slepicema, špinavý, voklovaný, ONA jediná byla MOJE!

Byla krásná, byla černá a byla první. Dostala méno Bugsy Siegel a skoro 9let byla furt se mnou. Psal se rok 1996 a vod tej doby sem prostě a jednoduše šťastná. "Odchovala" sem na ní jeden vrh 6ti štěňat -bez PP-a ta se ve valný věčině dožila kolem 10ti let.

Moje nejlepčí kámoška zahynula pod kolama Felicie. Bylo jí vosum a půl. Byla zdravá a veselá.

BAŽINO, STRAŠNĚ MI CHYBÍŠ A MOC MĚ MRZÍ, ŽE SEM TĚ NEVOCHRÁNILA !!! Není dne, abych na tebe nezavzpomínala.