H O M E N O V I N K Y F E N Y P S I Š T Ě Ň A T A V R H Y CHAMPIONI

G A L E R I E In MEMORIAM K O N T A K T O D K A Z Y 

<< zpět          2012,  2011 2010, 2009, 2008

 

2012 


A EŠČE DODATEČNĚ VŠECKO NEJNEJNEJ DO 13 KY !!!


DĚCKA UŽ SOU Z BARÁKU

tož nám to už pomaloučku všecko vyfičelo do světa. Zbejvá jedna černá chcanda a tu snáď nacpeme někomu na gauč taky. Zatim chrápe se mnou v posteli...nojonojo, já vim...socializace na prdlačku...když ale vona tak děsně naříká a já na to nemám svoje voslabený nervy dost nachystaný, takže sem vyměkla hnedle první noc a zasunula to malý, černý k sobě do kanafasu. A je klid.

Tentokráte byla větší bitka vo chlapy...kupodivu. Takže, první šel Fugas (Fougasse) a Francin (Fantozzi). První jmenovanej až do dalekýho Turecka do Cařihradu...a jen pro ty, jež mají dojem, že z Prahy, bo z Bratislavy je to k nám daleko, a proto si pro štěňátko nemohou přijet, nebo se, nedejbože, "jen" na štěňátko podívat, tak pro Fugáse si přijeli majitelé autem!!! a trvalo jim to 2 dny sem a 2 dny zpět! Fugi má doma černou kámošku z chovky del Nord Ovest a jeho nynejší matka Seyda ho miluje už od prvního pohledu.

Francin neoli František (Fantozzi) je 10km od nás v Hořicích a chrápe na kanapi a hnedle první den sejmul vánoční stromeček. Paní domáci tohohle čumáka je zkušená majitelka velkých plemen, tak snad se nám podaří psa slušně vychovat a připravit do života.

Další šly dvě buchty, kerý sem vezla do Brna a zde sem je předala do rukou Doris a Michy. Doris (majitelka tatíka našich mimin) si vzala černou Florance a Michaela modrou Favillu. Takže Flo je v Rakousku a Favi je v Německu. Obě na chov a na výstavy, tudíž se modlim, aby to všecko dobře vyrostlo a přezubilo a ubec , aby to bylo bez problémů.

Finny (Finnegan) je v Praze. Pán zavolal, hnedle si přijel a hnedle si kluka vodvez. Tenhle hošiček je v rodině, kde se dlouho po doze toužilo, tož doufám, že je nezklameme a budem hodný a poslušný. I zde se to vyvaluje v bytě a počítá se s tím, jako s dalším děckem.

Den na to přijelo několikagenerační zastoupení rodiny Havlíčkovic z Brna pro Fabiho (Fabergé). Ňuňák má doma nachystáno vše potřebné a ještě něco navíc, s "taťkou" a "mamkou" a s tetama bude trávit vlastně hundert% času, bo si kluk vyvaluje zadek v kanceláři nebo doma, zrovna podle toho, kde se ti jeho dvounozí zrovna nachází. Co víc si doga může přát?

Florentynka vodjela do novýho domova tady kousíček vod nás do Hostinnýho jenom na svátky a zasejc se k nám na pár dní vrátí, a pak vodfrčí až do novýho bytu, takže ji budem mít doma do konce Ledna.

No a zbejvá Filoména...

 

 

A zde pár vobrázků z novejch domovů...

 

Fougasse

 

Finnegan

 

Favilla

 

Fabergé


MÁME NAČIPOVÁNO, NAVOČKOVÁNO A ČEKÁME NA ZÁPIS

Máme skoro hotovo. Děckám bude v sobotu vosum neděl a v úterý sme se konečně vyhrabali ze závějí a byli schopný doject k panu dochtorovi, kde mimina dostaly každej jednu jehlu do chrbta a jeden čip do krčku. Děti byly celkem statečný. Opět, a jak už bejvá docela zvykem, počurali a pokadili kde co, takže kolem nás zasejc lítala celá klinika. Někdo byl za hrdinu, někdo za hysterku a vcelku v pořádku sme dorazili všeci zpátky dom i s kompletním počtem štěňat.

Musim se přiznat, že se vcelku těšim, až ta verbež mrňavá vyletí do světa, jelikož je to masakr. Mít vosum smraďochů v kuchyni, je vpravdě vočistec. Venku mínusový teploty (takže venčení na pár minutek maximálně) a závěje sněhu (tudíž štěnce pod sněhem), a tak mám poprvé a zárověň zřejmě naposledy děti na zimu. Ale sou miloučký :). Fakt, věřte, nevěřte, ale francouzák vod takovýho frajera, je ten nejsladčejší polibek na světě! Potvrdit to může dnešní návštěva Lucka (Emmeleine v.Mraque), která dorazila navzdory počasí na socializační misi.

A taky sem se pokusila hokusila vyblejsknout tu její "malou" můru vyžranou

Emmeleine von Mraque - 9 měsíců


Mezinárodka PRAHA

Taky byla ještě v Listopadu dvoudenní výstava v Praze a já sem jakosik zapomněla dát sem vejsledky.

Měli sme zde zastoupení jednoho našeho dorostence, resp.dorostenky.

Emmeleine von Mraque ve věku 8mi měsíců

Dopadla takto:

sobota: p.Hodan - CZ

VN1 v konkurenci tří

neděle: p.Adlt - CZ

VN1 v konkurenci tří

Jsme právem hrdi a děkujeme tímto Lucii, pyšnej majitelce našeho odchovu


Mezinárodka NITRA 1-2.12.2012

Proběhla dvoudenka na Slovači v Nitre. Bez nás, ale s námi. Měli sme tam dvě Elvirčiny ségry a to Ernestynu a Enfant Terrible.

Posuzoval v sobotu Mr.Gajewski (PL) a zadal:

Enfant Terrible v.Mraque: VD2

Ernestyna v.Mraque: D

naproti tomu v Neděli posuzoval pan posuzovatel Mr.Korosz (HU)

Ernestyna v.Mraque: V2

Z toho vyplývá, že sobotní výsledek nepovažuji za objektivní, jelikož p.Korosz je PAN rozhodčí, kterej prostě a jednoduše řečeno vidí.


ALEANDRO v.Mraque

odešel...

Pamatuju, když ses narodil a když si odjížděl do nového "domova". Netušila jsem, že v nových rukou budeš trpět a že tvůj start do života nebude šťastný. Tvoje zlomená duše nebyla schopna soužití s netrpělivými lidmi...a já se sama nemohu vyrovnat se špatným svědomím, že jsem neodhadla svoji rasu a připravila ti tak hrubé ponížení a smutný život...proto děkuji Ivanovi za poslední šanci na normální a šťastný psí život, jež ti byl dopřán.

Alinko uhynul na prokletou torzi žaludku.


A máme tady NOVÝ fotky z rukou profíka :)

 

NAŠI KLUKOVÉ

 

FABERGÉ v.Mraque

FANTOZZI v.Mraque

FINNEGAN v.Mraque

FOUGASSE v.Mraque

 

NAŠE HOLKY

 

FAVILLA v.Mraque

FLORENTYNA v.Mraque

FILOMÉNA v.Mraque

FLORANCE v.Mraque

 

Óbr díkec patří Klobásůjc Lence za parádní fotky a obětovanej půlden u nás na konci světa a i jejímu Petrovi za trpělivost a babysitting s naším Fanošem :)


...a máme tu 5 tejdnů věku našich děcek

a taky sme je neska (tj.24.listopádu) vyhnali poprvý na trávu, bo ešče hřálo skomírající, už skoro zimní Sluníčko. Zřejmě taky naposled, vod příštího tejdne má bejt už slušná kosa, to asi nebudeme riskovat. I tak neska klepali nožičkama, tož doufám, že neprochladli a že se na fotkách budou líbit.

A příští tejden budou další činaný fotky z profi foťáku a profi rukou :)


17.11...ŠTĚŇATŮM SOU ŠTYRY NEDĚLE

Mon Dieu japa to zase letí. Člověk se ani nevomrkne a děcka mu přerůstaj přes hlavu. Jéééžiš, co mám povidat...kadí to, čurá to, řve to, dělá to bordel a už se to rve. Ručička na mým centrálním nervovým systému začíná najíždět do červenejch čísel a bude hůř :D:D:D. Pračka jede non-stop, sušáky sou plný, už nejni, kam věšet (budu muset pořídit konečně sušičku), akurát na kandelábr před chalupou a tam se pudu nejspíš brzo pohoupat já. Ten rozcapenej modročernej gang nám dá ještě parádně zahulit porád :D.

 

holčičky

hošani

 

Včéra sme měli bezva milou návštěvu z dalekejch jižních krajů a to až vod Břeclavi, dojela se mrknout Bahnica s Jirkou Ferencovic a nepoučitelný zůstane nepoučitelným a komu nejni zhůry dáno...no nemuchlala Petruša toho nejmenčího čudlika? Člověk jí tady piplá budoucího světovýho vítěze a vona si sahne po krysíkovi...Petro, Petro, ty mě přivedeš do hrobu! :D. Velký positivum tejdle návštěvy bylo, že Calda Calíšek (Bahnice modrák) byl vpuštěn na zahradu s mejma holkama a milá Elvíra nestačila ani zamrkat a byla nahrnuta pod břicho milého nadrženého samce a KONEČNĚ dostala aspoň nějakou lekci. Když návštěva zamávala na rozloučenou, zcela vykulená Elvíra zalehla na kanape a spala asi 6 hodin v kuse:D. Já jen doufám, že opravdu ještě nehárá a k ničemu s hvězdičkou nedošlo! Ješli jo Petro, uškrtím nejdřív Calicha, a pak tebe :D.


ELVIRE von Mraque

Neska sme s mladou vyjely cosik nafotiti a ukázat ji taky už trochu světu. Myslim, že se holka docela podařila a dyby pámbu dal a vydrželo jí to, bylo by to fajn :)

Elvire v.Mraque - 8 měsíců

 

A samozřejmě, abych nevyšla ze cviku a náhodou sem si aspoň jeden den nemyslela, že mám doma hodnýho psa, tož želbohu musím opět konstatovati, že nejenom Elvířina tetinka moc rozumu nepobrala...ne nadarmo jí odmalinka voláme dvojbuňko...tak i neteřinka je naprosto vylízaná a slovo mozek se u nás začíná považovati za sprostý slovo. Tohle činaný zvíře má toho v hlavě hodně (samý bejkárny) a hlavně velký, ale moc velký a jasně prokazatelný vakuum. Vysvětlím hnedle. Dnes sem se vydala se svým báječným a spolehlivým vozem na STK. A jelikož vím, co mám doma za blba, tak sem milého blba vzala s sebou (pochopitelně hlavně proto, že by doma zase něco sežrala). Servisní knížku i s velkým techničákem sem zodpovědně uložila na sedadlo spolujezdce. Neprozřetelně sem zastavila na benzince a na 5 vteřin vyběhla z vozu, těchto 5 sekund stačilo milému kreténovi k tomu, aby zežral jak servisní knihu, tak i techničák a já tím pádem nemám technickou a tím pádem jednám protizákonně, jelikož jezdit musím a budu. Tudíž musim pro duplikát a milou modrou juniorku asi zaříznu a sežereme ji ke štědrovečerní večeři.


JE NÁM 16 DNÍ

A vodeuřeli sme voka. A mámino mlíko nám svědčí, ale už brzo budeme muset bejt vodstavený řikala ta pani, co kolem nás furt lítá, bo prej už je maminka vyrychtovaná dost. Takže už najedem na granule s jogurtama a kozim mlíkem, a taky už příští tejden vokoštujem maso. A taky nás prej už pro sicher vodčervějí. A čas běží a venku je hnusně a teta by nás tak ráda dala Sluníčku na dosah...jenže bysme prej nastydli, takže to nende.

 

klukové

holky


DNE 20.10 SE U MRAKŮ NARODIL VRH "F" !!!

A že to nebyla vůbec sranda, tak to teda nebyla. V pátek sem se rozhodla, že je načase smontovat a připravit konečně porodnu pro Ďůlečka a případný děti. A jelikož v pátek to byl 60tej den březosti, tak sem si naivně myslela, že mám furt eště tak minimálně den, dva čas a vůbec sem se nijak nehnala. Celej den sem si jezdila po městě, na pohodu, zařizovala na úřadech a večír sem si na dejchající Ďůlu ešče vodevírala hubu, že je hysterická a stahuje kalhoty, ač brod je ešče daleko...no to sem se pěkně sekla. Frajerka blbá sem si v klídku usla u Tv a probudil mě až pískot, kdy sem se vřítila do chodby a holčička mi zatím porodila na gauči. Takže přesun do bedny a začal maraton. Šly zase (jako minule u Tytunky) samý baby, potom jeden, želbohu mrtvej kluk, pak holka a pak už jenom kuličky...a šlo to vcelku dobře, ale i tak sem samozřejmě zase hodila páteční menu do záchodu a blila sem jak šakal, takže sem byla nucena povolat psychickou podporu v podobě Janky Miklový a Romany Dyntrů...ovšem druhá jmenovaná si sice dala telefon k hlavě, ale už si nezapla zvuk-určitě naschvál :D, takže nakonec sme na to byly dvě.

Všechno běželo, jenže v 6 ráno najednou Ďůla bez stahů a nic. A já věděla, že tam ještě minimálně 3 musejí bejt. Takže telefon Daně veterinářce, poté skok v auto, jízda do Hradce. Tam na veterině porodila ještě další 4 děti, už za asistence tety Romany, která nakonec dorazila a my myslely, že pofrčíme spokojeně dom, dáme si na pohodu voběd, rozděláme flašu a bude vše ok. Chybaláfky...jedno hádě zůstalo viset někde v porodních cestách a ani boha ho dostat ven, seč se doktoři a my všici snažili, co to šlo. Takže nakonec stejně přišel na řadu pan císařskej řez-kvůli jednomu děcku:(...a bylo hotovo.

Tož konečnej stav je tedy 8 kusů, v poměru 4 baby/4 chlapi. Barevně 2 modřiny, 2 negerky a 4 modrý s kuličkama. A my sme moc rádi, že je to za náma a teď už "jenom" práce a mazec kolem děcek :).

 

Důla pár hodin do porodu

 

a zde 2 dny po porodu dětičky

holky

kuci


13.10-14.10: II.KLUBOVKA A MVP V BUDĚJCÁCH

Vytahla sem bábu na skoro poslední vejstavu a junijorku na skoro první vejstavu. Počasí bylo naprosto geniální, těhulku se ségrou mi doma hlídala prvotřídní au-pairka, a tak sem se mohla vydat zabojovat do kruhu. Vyrazily sme s holkama ráno ve štyry a lehce po 7mej ranní sme se dopinožily na budějický vejstaviště, kam jezdím moc ráda. Klubovku posuzoval p. Hodan Josef z Čech a zadal nám:

Elvire von Mraque: VN1

Emmeleine von Mraque: VN2

Castanette Casey von Mraque: V1 CAC

Beryl z Bašteckého Dvora: V1 BOV

 

Večír sme se jely ubytovat na Jižní Dvůr, kde se nás sešlo několik a více dogařů, a tak bylo i večerní posezení...no, dala sem dobrejch vosum kusů, to se to potom spalo :)...a pokec. Vo čem? Asi zbytečná votázka, jasněže vo čoklech :D, vo čom jinym taky, když volby dopadly jak dopadly a opět sem se utvrdila o stupiditě tohoto národa.

Druhej den posuzoval p. Hollensteiner z Německa a takto naše zastoupení dopadlo:

Emmeleine von Mraque: VN1

Castanette Casey von Mraque: V1 CAC res.CACIB

Beryl z Bašteckého Dvora: V1 BOV

Čímž baba dojela VETERÁN CHAMPIONA ČESKEJ REPUBLIKY !!! DÍKY BABULO !!!


Nový fotky našeho černýho vodchovance

DÉJA VU von Mraque

1 rok věku zde

Déja Vu s majitelkou Adrijánou...dík Adri, za fšecko !!!


8.9-9.9 : Polská klubovka & Eu.D.D.C.

Minulej vejkend byl parádní. Velkej svátek dogařů z Evropy, neboť se v Neděli konala Evropská výstava Německejch dog. A konalo se toto v Zgierzi hnedkonc vedle velkýho města Lodž. Cesta jako obyčejně, velká sranda. Jinak cestování po polských "dálnicích" a cestách, kde je obvyklá 70ka a semafory a přechody z ničehož nic, jako vždy nervy nadranc :D a zoufalej smích. Kdožs jel někdy přes Polsko, chápeš, kdožs nejel, snaž se tomu vyhnouti.

Počasí nám vyšlo, atmosféra byla báječná, ubytování parádní, snídaně výborná, dogy fenomenální...co dodat? Snáď enem, příští rok je tato sláva v Portugalsku...dyby pámbu dal a seslal nějakej peníz navíc, jeli bychom zas.

A vejsledky? Vzhledem k tomu, že naše malá není úplně připravena pro vystavení na takovej prstižní akci, tak nakonec zůstala doma a jela jenom babka Terka. A zastoupení naší chovky bylo podpořeno Elvírčiným bráchou Eusebiem a takto sme se presentovali:

sobota (Klubovka): rozhočí: p.Korosz Andrász - HU

Beryl z Bašteckého Dvora : V2 třída veteránů

Eusebiu von Mraque : VN2 třída štěňat

 

neděle (Eu.D.D.C.): rozhodčí: pí.Franzetti Milena - IT

Beryl z Bašteckého Dvora : V1 Best veteran, BIS II veteran !!!!!!!!

Eusebiu von Mraque : VN1 v konkurenci tří a ve velkej konkurenci! Obě další zvířata byla moc hezká!

 

BERYL z Bašteckého Dvora "Terezka" 8 let

 

EUSEBIU von Mraque 6 měsíců

Tímto děkuji Olince Baštůjc za presentaci Terezky v kruhu a Britt za lásku, kterou dává "našemu" klukovi a za to, že ho presentuje a holkám Zuzaně i Lence za fotky!

Děkuju!!! :)


VŠECKO NEJNEJNEJ NAŠEMU "D" VRHU

narozenýmu 1.9.2011

a to krásnýmu, černýmu hošíčkovi

DÉJA VU von Mraque


1.9. Bendův memorijál

V sobotu právje minulej velkend proběch tzv. Beňďák, čili Bendův memoriál, čili dogácký závody v poslušnosti. Počasíčko vyšlo parádně, žádný vedro, žádnej déšť, prostě tak akurát. My se jely s holkama enem mrknout, ale jen sme dorazily, už nás ukecali, abychom šly s Elvírou na plac do štěňat. A tak sme šly. V konkurenci 3 mimin ve věku od 4 do 7mi měsíců se Elvirka umístila na krásným 3tím místě :D s počtem bodů 34. Ztratila hodně na aportu a trošku i na dlouhodobým vodložení, páč se mi ta potvora dvihla. Pan rozhodčí se jal mi poradit, že jako je vidět, že čuba cvičí, ten aport jistě umí, jen by to chtělo donést si příště vlastní...jako bych to nevěděla :). Měla sem mu vysvětlovat, že čuba v tento moment cvičí poprvý v životě navostro a že aport nikdy neviděla ani neslyšela? A že vůbec neměla na tom plácku bejt?...xixi...asi se do toho vejcviku pořádně vopřu, prej je šikovná bo co :).

Taky sme tam měli našeho hošička Cartouche, kerej se umístil, po tom, co zežral asi 15 párků různě lidem vod huby-až měl hořčicu na temeni i za ušima-, několik chlebů, tatranku (mně), na krásným 5tým fleku. A protože měl děsnou radost a jeho panička taky, tak sežral eště jednomu z vítězů, vítěznej vořechovej dort :D. Adrijáno, měla bys mu dát konečně nažrat :D.

A příští rok už naběhnu s naprosto dokonale vycvičenou dogou á la Rex ajn Policajhunde, tož se těšte a třeste !!!

Hodně se fotilo, tak až něco bůde, vlóžim...


KLUBOVKA

NA ZBRASLAVI se konala v datu 18.8

Konečně sem se dostala k tomu, abych taky vložila ňákej příspěvek a ňáký fotky z naší českej klubovky, která proběhla minulej vejkend.

Sešlo se celkem dostatek psů, sešlo se dostatek lidí a celej den svítilo Slunce tak, že sme chvilkama někteří aj zdechali. Hlavně ti, co večer před výstavou nedokázali zvládnout svou závislost na alkoholu a kalili až do rána. Někteří ani spat nešli blázni! Poztráceli peníze a dokonce i nějaký ty svršky a málem ani psa nevystavili...jojo, chlast je sviňa, ještěže já téměř nepiju.........chich.

A pak taky vedro blbě nesli veteráni samozřejmě. Ti to vedro nesou asi nejblbjejc. Aspoň Terezka toho měla plný brejle.

Já s sebou měla jen Terezku a to do veteránů a při vyhlašování sem slzu uronila, neboť holčička moje 8miletá stála jako panna a  byla úspěšná a moc se líbila...asi poprvé v životě ji v kruhu i pochválili :)

Beryl z Bašteckého Dvora : V1 BOV

MILUJU TĚ BABIČKO!!!

 

Dalších úspěchů sme dosahli ve třídě štěňat, do kterejžto kategorie nám dojelo osazenstvo v počtu 3 dětí. A zde sou vejsledky - třída štěňat :

Ernestine von Mraque : VN2

Emmeleine von Mraque : VN1 BEST PUPPY !!!

Eusebiu von Mraque : VN1

 

Tímtonc děkuju moc Šimkovejm, Lucii a Britt za to, že přijeli a že presentovali tato hezká zvířata. Děkuji!


LVT POTŠTEJN - čili letní výcvikovej tábor

Tak už sme tejden z tábora doma. Bylo krásně, bylo blaze, žralo se, pilo se, relaxovalo se...někdo cvičil, neboť se jednalo o výcvikovej tábor, někdo seděl u píva (já) a někdo vymejšlel bejkárny a zlobil (Franc).

Dokonce jsme navšívili i přilehlá místa bohatá na historii (Doudlebský a Častolovický zámek), kterážto si valná většina naší výpravy užila a za svoje vstupné obohatila svoje znalosti...kromě mě, jelikož František, můj drahý synek dělal takovej bordel, že jsme museli po cca 10 minutách výkladu výpravu opustit. Takže zase někdy vezmu svoje dítě někam mezi lidi :D.

Já a František jsme dorazili v plným počtu, dokonce nás bylo vo jednoho víc - hlídali sme 14 dní Castanettu von Mraque- a krom toho sme tam měli mnohopočetné zastoupení našich odchovanců, takže ve finále se sešlo 9 mrakovic modrejch a tudíž nám přezdívali modrej mor.

Celej tejden jsme si perfektně užili a já doufám, že napřesrok se sejdem zas.

Děkuji za obrázky Jirkovi Košutů, Jane Miklů a Lence Klobásů...díky :)


Mezinárodka v Szombathely/Maďarsko

Byly sme s holkama přednedávnem zkusit ešče kus ščestí a vono se nám to vyplatilo, anóbrž Ďůleček dojel na "starý kolena" konečně

Šampijóna Maďarska !!!

Juhuhu :))). Moc ti děkuju lásko moje modrá :)

A naše nejmlačí náděj Elviros Mrakos byla v kruhu moc hodná...což se jináč řéct moc nedá...pokojně postála...což se jináč moc řéct nedá...nedělala hovadiny...což se jináčmocřéct...ale to je jedno vlasně, jednoducho byla parádní, moc hezká, hodná (krom sežranýho polstrování v autě) a kupodivu i celkem poslušná a my sme na ni zatim celkem hrdopyšni. Jen tak dál kočičko...

výsledky:

rozhodčí: pí. Jolanda Vandoni Furiosi (IT)

Bedřiška von Mraque : V1 CAC CACIB

Elvire von Mraque : VN - BIS Puppy!!!

 

Elvirka :)

 

A protože sme už tak nějak na juhu postávaly, daly sme se na cestu za Sluncem a móřem a sklouzly na pár chvilek do Chorvatska, kousínek za Zadar. Můj drahej pan automechanik mi sice při poslední kontrole našeho Citrónu (rozuměj Citroen Evasion) varoval, že jako jezdit jo, ale tak nejvejš Doubravice - Hradec, což je cca 30km, ale protože na nový nejni a sranda muší bejt, tak sme to hodily za hlavu a vyrazily, dojely a dorazily. Na reservu (jakosik nám puklo koleso), s jakýmsi vrzáním a boucháním (bohvječotobolo) a s totálně vyždímanou Vartou. Jojo, Citron je holt držák...jen sem zvědava, jak dlouho ešče :D.

Tož sme se v Dalmáciji vyráchaly v móřu, cestu holky zvládly celkem v poho...já už zasejc toliko ne, bo nám jaksik v Citronu chybí klíma, tož sem až do Zadaru jela 90km/h a s vodeuřenejma voknama dokořán a furt sme stavěly na pití, takže sme tam vlastně jely asi tak 4x dýl než rormálně, což bylo docela na budíka, ale čuš, holky poprvý u voceánu Středozemního...ani po 5ti dnech dvojbuňce Ďule nedocvaklo, že by tu velkou vodu neměla pít, bo je slaná, takže neska si můžu Důlečka naložit jako prosolenou tresku, bo ta je nadobro zakonzervovaná po těch hektolitrech, co vylácala...takže první zkušenost s mořem dobrý. Elvíra urvaná ze řetěza, Tytunka jako vždy za dámu...ta zasejc pila jen vodu balenou (na ostrově, kde jsme byly je lehce přisolená i voda pitná z kohoutku) 2 eura flaška!!!!! Franta se bál jít do toho velkýho bazénu a já se spálila, bo sem neměla čas se pořádně natřít...:D:D:D...takže zas jednou na dovolenou s čoklama, vřele doporučuju :)


CARTOUCHE v.Mraque V PRÁCI

A máme zde další zprávu z Pardubic. Kluk je prej do práce celej hrrr a prej mu to i jako šlape, tož su na to zvědavé děcka. Sou tadyk prej i jakéstakés závodní ambice - prej "benďák" (pro neznalé: Bendův memoriál, závod v poslušnosti Německých Dog) - tak to by bylo fajné, dyby se tam chlapec i nějak osvědčil. To bysem byla asi hrdá :).

Tož Adriano a Tušku...gogogo!!!

po práci veget :)


CARA MIA von Mraque

2 roky

Majitelka Kim nám poslala nové, a vlastně úplně první, vobrázky až z dalakej Alabamy - naší holčičky Cary. Mám takovej dojem, že holka se celkem vyvedla. Má už za sebou první vrh o počtu dvou štěňat, a tak doufám, že se jí daří dobře.

 

EMMELEINE von Mraque

4 měsíce věku

A Lucka poslala pár fotek z vycházky se svojí Safirou a Coradem z Modrýho ráje a naší Emilkou. Děkujeme!


GRÍŠA !!! (Castlepool Cruchot v.Mraque)

Včéra večír nám přišla z Talijanska taková suprová mesidž...:)))

"NEWS!!!!! NEW ITALIAN CHAMPION !!! YUPPYYYYY!!!
Raduno Interclub 2012 Boffalora al Ticino
CASTLE POOL CRUCHOT VON MRAQUE
1 ECC CAC (1°/ 7)
con questo risultato ha ottenuto i titoli necessari per essere proclamato " CAMPIONE ITALIANO" a soli 24 mesi!!!
WE ARE VERY PROUD OF OUR BIG BOY !!! THANK YOU KLARA!!!!"

 

Kdož nerozumíš mluvit jiným jazykem, stojí tam něco v tom smyslu, že náš Grišenka dojel v neděli v Boffaloře šampijóna Itálie a v konkurenci 7mi psů a ve 24 měsících věku a že je na něj majitelka pyšná.

 

Koneckonců, já taky :D. A děkuju Chiaře a Giuseppemu za vše a vše:)


VŠEM NAŠIM ČERVNOVEJM DĚTEM Z VRHŮ A, B, C PŘEJEME DODATEČNĚ VŠECKO NEJNEJNEJ K NAROZENINÁM !!!!

vrh A: 17.6.2007

vrh B: 25.6.2008

vrh C: 15.6.2010

Ještě mnoho let dětičky a se slzama vzpomínám i na ty, jež nás už opustili....

Jůůů...sem to ale mizerná matka pluku!!! Jak to píšu, tak sem si uvědomila, že sem vlastně zapomněla popřát mejm dvěma holčičkám ke 4tejm narozkám...musim to jít napravit...hamba mi...ešče abych tak zapomněla na synkovi 3tí..to už by bylo skoro na léčení :D


CARTOUCHE von Mraque 2 roky

Adriana hodila do placu moc hezkou fotku Tušky s koťatama Tygonů, co je měl Tušek z jara na dokojení. Řikala Adri, že ani flašku by nepotřebovala bejvala, dyby byl Tušatej ceckatej a mlíčnej...no nejni to sladký?

Další zprávy ze dvora Pardubickýho (rozuměj, tam všecko todle bydlí), že Tušek je celej hrrrr do cvičení a že se zodpovědně připravuje na závod Německých Dog zvaný Benďák, čili Bendův Memoriál.

Tož to su na Vás zvědavé děcka! :)


Naše dvorní Au-pairky

Sem si dovolila vodject po několika letech na dovolenou, čímž vyvstal odvěký problém Nerudovského pojetí "kam s ním?" resp "kam s nima?". Naštěstí mě má kupodivu vobčas i někdo rád, takže se moje zlatá kamarádka (troufám si řící, že vopravdická kamarádka) nabídla a byvakovala u mě celou tu dobu, víc jak tejden i se svojí malou, 3letou handlerkou Monikou a i se svejma bloňďatejma a pruhatejma čubama. A že si sakra užila s těma mejma klackama. Cák Terezka je celkem v klidu, vobě ségry jakžtakž, ovšem to malý, neposlušný, modrý- Elvirka...jak se Janička vyslovila..."zlobí, jako deset čertů", tak tam věřím, že Janě hrály nervy jako vo závod :D.

A to nemluvim vo tom, že bylo naklizeno a navaříno tak, že sme s Fanoušem měli co jíst až do úterka, tzn.2 dni ! Sakra, to si někdo umí vybrat kámošky xixi :).

JANO, JANIČKO.....DĚKUJU Z CELÝHO SÉRCE A SEM TI ZAUZLOVANÁ STARŠNĚ !!!

PS: Buď v klidu, ten sežranej vovladač už přišel novej...a funguje :)


Gríša a Týna...

Minulý časy byla naše dvě děcka úspěšná ve vejstavním kruhu.

MVP Pisa-9.6: Castlepool Cruchot von Mraque: V1 CAC CACIB BOB (rozhodčí:p.Ceccareli -I )

 

MVP Brno-24.6: Ernestine von Mraque: VN1 v konkurenci tří bejby (rozhodčí: p.Krinke Milan - CZ )


9.6 - 10.6 - prostě vejkend

Vo vejkendu sme neměly s holkama nic velkýho v plánu, tož sme vyrazily za naší kámoškou do Českej Skalice na voběd a návštěvu. Celej den pršelo a bylo extrémně hnusně, zpětně si řikám, že sme nezůstaly, my všecky baby i  s Františkem, doma v pelechu, neboť na to bylo deštivé počasí ideální.

Když sme táhly k Jaroměři, Citroen si brumlal se svojí ultranenažranou spotřebou a v rádiu zněl hlas čistý a jemný Pepy Vojtka, čubky spaly v klídku v zadejchaným autě, Frantin dlabal koblihu a v celým voze byl takovej ten mokrej psí puch, prostě taková nedělní pohoda na cestě dom po dobrým vobědě a odpoledním čaji...zrazu rána jako z děla - frajerka řidička, tedy já, samozřejmě nepřipoutaná - všecko letělo dozadu a hnedle potom dopředu, Elvíra mi s vyvalenejma vočima, přes hlavu vyběhla za volant na palubku, kde zaryla drápy do plastu, zanechala zde nesmazatelné stopy a schoulila se do stavu neviditelna, Terka začla štěkat jako magor aniž by tušila nač a Tytunka s Ďůlečkem po nárazu vypadly vobě z auta do silnice a v šoku se rozběhly každá jinam, Tyta směr Hradec, Ďůla na Náchod a do toho všeho v naprostým řevu a šoku Frantin, jemuž kobliha zaskočila někde mezi hrtanem a jícnem a do toho já, se zlomeným krkem (vod teďka se poutám!), mezi jedoucími auty v protisměru naháněla ty dvě kravky, který byly naprosto hluchý a slepý. No mazec a srandy kopec. Takže, ve finále: já 2 vobratle vyhozený a naraženej loket, Frantin snad v klidu, krom lehkýho šoku, čuby absolutní štres, Elvíra v rámci socializace zážitek jako hrom - doufám, že ji ještě někdy do auta dostanu - auto bude zřejmě na totálku a chlapec, co do mě tak něžně šťouch, skoro plakal, bo má řidičák vod Března a auto dostal vod rodičů, takže má prdlačky a jezdit bude zase městskou hromadnou.

A to byl enem ducaneček...jak se asi změní život lidem, jež takto přijdou o svoje nejbližší, nedejbože děti...ze vteřiny na vteřinu...Mami děkuju za tvoje nervy, děkuju za tvoji trpělivost a až se mě dneska budeš ptát, kam jedu a kdy přijedu a ať ti hnedle zavolám až dorazím, ani neceknu a zavolám a nebudu u toho dělat vobvyklý xichty, slibuju...a až jednou Franc udělá papíry, tak buďto mu koupím tank nebo traktor a nebo bude jezdit jenom po zahradě. A na mašinu může zapomenout rovnou!

Všem matkám, který pustěj svoje děcko za volant kamkoliv...skláním hlavu a obdivuji Vás! A nejvíc tu svoji...bo ta muší mět nervy z vocele při mým stylu ježdění a těch dálkách... Mamko, díg!


Přišly nám zasejc nějaký nový vobrázky někerejch našich děcek

 

EUSEBIU von Mraque - 3,5 měsíce

ERNESTINE von Mraque - 3,5 měsíce

COCA von Mraque - 2 ročky

 


ERNESTINE v.Mraque

přišla nám taková jedna rozkošná fotečka, zřejmě z tanečních "naší" Týny...zprávy ze severu Moravy znějí positivně, čuba se má k světu, je bezproblémová, žere dobře, trhá duchny a madrace, nesnáší déšť - to má po bábě -  a chrápe s páníkem v posteli. Juj, a pak prosím psí život!

Ernestine v.Mraque - 3,5 měsíce

&

EPONINE v.Mraque

Nína žije s Bobešem a s jinejma dogulema a kočkama a psiskama a vůbec s velkou rodinou a má se dobře a já sem za to ráda :)

Eponine v.Mraque - 3,5 měsíce


4.6. - EMMELEINE v.Mraque

Emmilka se nám včera vrátila zpět do chovky a je připravena k prodeji...

více info ve štěňatech prosím

Tak, jen sem vyhodila Emilu na web, hnedle se vozvala Lucka a hnedle si taky pro ni jede. Čuba bude mít kamošku a bude v chovce modrejch dog a u dogařů...hodně štěstí Emilko :)


CASTLEPOOL CRUCHOT v.Mraque

Hošiček se zasejc celkem vycajchnoval...uďál CACIBáka na Talijánskej specijálce ve Viterbu a my mu i jeho famíliji gratulujem a sme na něj opětovně děsně hrdi

Castlepool Cruchot v.Mraque - 2 roky věku


26.5 - 28.5.2012

sme si to s holkama užily v Komárně na Hungároš straně. Byla tam zasejc po roce mezinárodka a klubofka a národka a natřískanej vejkend vejstavama. Loni sme klubovku jakosik pros..., tak letos sme to měly šecko podchycený a šecko nám vyšlo tak, jak mělo!!!

A tím pádem je Tytušenka vod nynejška

Šampijón Maďarska

!!!

Takže tímto se BARDOTTKA von Mraque loučí s výstavním kruhem a pokud pámbu dá, tak za 4 roky ve veteránech naviděnou :)

A Ďůleličkovi chybí poslední CACik, bo nám teďkonc nevyšel rok+den, takže musíme v létě ešče do Szombathely zkusit ještě kousek štěstí a dojet i Ďůlu.

Takže kompletní vejsledky:

Bardottka von Mraque:

sobota: V1 CAC CACIB  vodeuřená třída (Mr.Hartmenn Gyorgy-HU)

neděle: V1 CAC   vodeuřená třída (Mr. Szalai Imre- HU)

Bedřiška von Mraque:

sobota: klubovka - V2 res. CAC  třída šampionů (Mrs.Sovinska Malgorzata-PL)

pondělí: V1 CAC  třída vodeuřená (Mrs.Russel C.Nancy-USA)

Elvire von Mraque:

sobota: klubovka - VN1  "bejby klás" (Mrs.Sovinska Malgorzata-PL)

 

A Elvirka a její vejstavní premijéra??? Byla bohovská, ťapala v kruhu jako profík, docela i postála a mocmocmoc se všem líbila...jasný, je to ešče mimino, takže by se líbila i třínohá, ale vopravdu je zatím docela nadějná, tak uvidím, co se mi z něj vyloupne, až sleze poslední šlupka. Zatím porád blbě žere, je to takovej samotář, ale s malou Abbynou vod Happychillidogů dělaly nehoráznej bordel celičký tři dny. A nepomáhalo mlácení, řvaní ani nic. Trošku nám s Janičkou kapaly nervy :D. Hlavně Janě asik, bo ta má spánek na vodě a byla celý noci hore, do toho všeho kraválu se totiž u Ďůlečka vytelila ke všemu faleška jako prase, takže si hnedle v sobotu porodila Janu a chodila ji kojit celý noce :D...promiň Jani a děkuju za trpělivost a za pomoc a za všechno!

Jináč sme si to, myslím, bezva užily, bylo krásně, smrady dvounohý sme měly na hlídání, takže byl klídek, dobře sme se najedly, pokecaly s Markétou a Štěpkou (Uniqa od řeky Ondřejnice) a fakt to bylo fajné.

Elvire von Mraque - 3 měsíce věku


19.5 - WDS SALZBURG

Sakrble, jak já to dělám, že furt nemám čas aktualizovat a doplňovat stránky a imrvére nestíhám...prostě proběhla světová výstava v Rakousku a já tam byla na čumendu, bo jakosik nemám na takový velký soutěži už co ukazovat, bo holky sou po porodech nějak vygajdaný. Škoda no. Ale vynahradila sem si to se žíhankou vod kamarádky Jany a byly sme s ňou druhý :).

tagže: Zarah della Baia Azzurra ve třídě šampijónů V2 res. CAC

A taky byla česká výprava celkem úspěšná, Oliver Rendog uďál Světovýho vítěze mladejch u americkýho rozhodčího a modrák Rasti Cevelob byl druhej v šampionech. Takže celkem paráda.

A taky sem byla v kruhu s taťkou našeho "E"vrhu se Sidem Cevelob a vyběhali sme Výbornou. Takže paráda :).

Jinak, vedro tam bylo strašný, ranní organizace=ranní nevolnost. Když se hodinu před uzavřeným vchodem tísnilo asi- vodhadem -3 tisíce lidí a stejnej počet psů, kdy stoletá stařenka, co jí čouhalo parte z kapcy, tahla na voďáku dva Kavkaze a vedle ní stálo batole se dvěma Leonama...no japa to asik dopadlo že? K hnutí tam nebylo, lidi šlapali na psy i na sebe a psi, kerý nebyli zvyklý jezdit busem, byli docela in štres, dyž sme museli jet asi půl hodiny ze záchytnýho parkoviště linkovým autobusem maďarské výroby na výstaviště. Proto řikám všem majitelům mejch štěňat...socializujte!!! Berte zvíře všude kam to jde alespoň do roku věku, nikdy nevíte, kdy to budete všechno potřebovat.

Já a Zarah della Baia Azzurra

Lívia a Rasti Cevelob a Já a Sid Cevelob


Naši dva kuci v novejch domovech

Eusebiu von Mraque v Dojčlandu u Britt a Lea

&

 

El Greco na Slovači u rodiny Talajkových


Nový fotky ze Skvrňova - Evalotte von Mraque

Lotynka roste, dobře žere, měla chvilku ňákýho průjma, ale už snáď dobrý a je moc milovaná :). S Křepelačkou Adélkou jsou správná dvojka a páníček je prej z Lotky celej cacnej a já sem za to moc ráda.

Díky Zwillingovci :).


12.5 - 13.5 - ELVIRE & EUSEBIU von Mraque

Tak a je to...finíto...všecka drobotina je z baráku a je tu najednou nějako smutno. Elvíra kňourá a nemá si s kým hrát. Jenom s ušatou Mášou, jinak holky na ni celkem hulejí.

V sobotu sme vyrazli všeci, i s Frantinem, na Potštejn do Kempu u Zámečku na Den dogy, a tak si Šimkovic dojeli pro Týnu tam. Pršelo a počasí nám tedy vůbec nepřálo, ale Týnka si vezla zadek domů v autě, tak jí to bylo asik šumafuk. První zprávy z novýho domova znějí positivně, holka je v pohodě a celou cestu prospala. Doma dobře žere a čůrá venku...že bych byla tak šikovná a děcka byla připravena na všecko se mi nechce ani vjéřit...a je prej milá a hodná. Tož, aby ti to vydrželo, děvčátko moje...

Šimkovicové...děkujeme za frgály!!! Ten sever Moravy nebude tak marné, dyž tam tak dobře pečó :). Mňam a Díky!!!

Ernestine von Mraque

A v neděli sme vyrazily s tetou Janou Miklů do Německej Míšně (mimochodem je tam krásná katedrála, což sem ani netušila), kam sme vezly malýho Eusebia. Leo a Britt nás přivítali ve svojem domě a Bibinkovi se tam evidentně líbilo, bo hnedle u vchodu do domu našel starou, vohlodanou kost, tož měl vo zábavu postaráno. Elvíra se tam předvedla jako nevychovaný a rozcapený děcko, ale veskrze to proběhlo korektně. Bibinkovi budou dělat společnost dvě skvrny Ema a Greta von Meissner Land a bude se s ním, že vraj, jezdit po výstavách. Tak ti přeju zlatíčko, abys byl zdravej a krásnej a šťastnej a spokojenej a tvoji noví lidičkové s tebou...mimochodem první noc spal v posteli s páníčkem...rozmazlenec :)

Eusebiu von Mraque


Dětičkám bylo už 10 neděl...ešče se doma válej 3 - Týna, Bibo a moje Elvirka


1.5. - odjela i EMMELEINE von Mraque...

Přijela celá famílije, malá Katka netušila, že si jede pro holčičku a nejmenčí Leo, tomu to bylo asi jedno :). První hlášení z novýho domova v Liberci zní positivně. Holčička je snad hodná a já doufám, že spolu tihle lidé a pes prožijí spoustu krásných let :)


28.4 proběhla specijálka Německejch Dog v Boleslavi

My sme sice nevystavovali, ale bylo tam "naše příbuzenstvo"...holčička, jejíž taťka je náš Berlusconi a cérka vyhrála !!!

Takže tímtononc gratulujeme :)!

Zora Dajhar-Dog : V1 CAJC BOJ BOB

(rozhodčí: MVDr.Štourač)


28.4.2012 - ENFANT TERRIBLE  vodjela do novýho domova

...a hnedle sme taky dostali fotky, japa se tam má :)


ŠTĚNCŮM JE 9 NEDĚL A UŽ JICH MÁME DOMA JENOM PŮLČIKA

Zahrada už definitivně vzala za svý, keře, kytky, tráva...všude naděláno, všude načuráno, všude kusy plyšovejch hraček a všudypřítomnej bordel. Demoliční komando se činí a moc mu to jde. A mně se každej den chce brečet, stačí, že vodeuřu dveře na zahradu, dveřma rozmáznu hnedle jedno po celým zápraží, do druhýho šlápnu a u třetího se mi při sběru protrhne papír...a ta horda malejch, škodolibejch smradů má ve xichtech smích! Grrrr...už se Vám někdy stalo, že ste měli chuť zardousit, zašlapat, prostě zabít  to malé, roztomilé štěňátko??? Tak mně ano! Naposledy právě dnes :D

A tadyk sou...


RIGO a pár vobrázků z novýho domova :)

Frajer má doma docela Havaj bych řekla a já se, při pohledu na takový vobrázky, tetelím radostí :).

To malý, blonďatý, spící je Rigova  kámoška Natálka a myslim, že sou prima dvojka :).

Děkuju Natálie !!! :)


22.4.2012 - EL GRECO von Mraque

hošiček je zatím jako jedinej "v zahraničí" a to kousek vod hlavní metropole Slovače. Rodina přijela v dobrej náladě, vstřebala snad všechny nový informace, co sem do nich nahrnula a vodjela s "naším" maličkým a ešče si vodvezli na chrbtě klíště. A to dostali dokonce zdarma, jako bonus. A to sem ho ráno prohlížela, no vostuda :). Ale takovejch klíšťáků si každej pesan ponosí v životě nepočítaně, takže tendle první byl jenom první...nevim, jak ho zlikvidovali na Slovači, ale u nás se pohřbívá žehem :).

Přeju Vám mnoho krásných chvil a let s Vaším "ještě" malým novým členem a hodně zdaru :)


A taky proběch Jarní závod ve Velkej Bíteši a účastníkem byla i "naše" BIOY von Mraque

Sem na Vás na vobě hrdá holky !!! Jen tak dál !!!


21.4.2012 - EMESE von Mraque

Emíšek bude bydlet na severu Moravy, bude mít za kamoša yorka Timika a bude si vozit prdelku v hustej káře. Trošku Andrejku-majitelku podezírám, ešli čuba nebude spát i v posteli :D. Ale čuš, to ukáže budúcnosť. Každopádně na mne Andrea působila velmi sympošsky, takže si mysim, že sem Emišku udala jako fakt dobře. Prej i vyjedou někam do kruhu a snad bude i krapet cvičit, tož to su zvědavé a držím Andree i panu manželovi palce, ať se z holky vyklube pěkný, vyrovnaný a zvládnutý zvíře.


Děcka maj už vosum tejdnů

a páč se blíží vejkend, tak nám zasejc něco vyletí do světa. Jak to uteklo...a utíká...

ovšem po čem se mi stejskat teda rozhodně nebude, tak všudypřítomnej bordel, plná zahrada hovňousů čili neustále na botě nevonící matroš, vstávání ve 3 ráno ku řvoucím a peroucím se a dělajícím kravál smradům a po ranních epileptických záchvatech, když s obavou vodeuřu dveře ke štěncům a všichni s vychechtanejma xichtama čučej z bedny a v bedně 150 rozťapanejch hovínek, několik mnoho hektolitrů načuráno, do toho roztrhaný podložky a deka a všecko a protože si, frajeři, nadělali zřejmě hnedle po převlečení (povlíkám a venčím ještě ve 2 ráno podotejkám), tak jich polovina spala v těch sr.č.ách, tudíž sou všichni voňaví...ale naprosto spokojení :D...až na mne tedy :/.

Ale pak je vypustím ven a včecko je zapomenuto, bo toto...nemůže se člověk zlobit no ne?

 

 


19.4.2012 - EN RIGO von Mraque

...a taky dneska vodjel malej Rigoušek. Rodina Kubíčkova, pracovní název "Kubíčkové", přijela celá.Dokonce byli všichni poslušný a přijeli oděni v teplácích (když u nás byli poprvé, byli všichni samá bílá mikina apod) a ve starších svetrech, nu jako k dogám :), což jistě kvitovali posléze kladně.  Malá Natálka se nemohla dočkat už 14 dní, a tak dorazili hnedle, jak to bylo možný a miminko si odvezli.

Rigo je miminko jasně submisivnější povahy, klidnej a sensitivní. Tož sem zvědavá, jak bude zvládat cvičák s Patrikem, kerej to má v plánu a snad si kuci budou ve výcviku rozumět a budou z nich super parťáci.

Hodně štěstí broučku a mnoho krásnejch chvil a let Vám všem milí Kubíčkové :).


Obrázky z prvních dnů našich dvouch holčiček v novém doma :)

Děkuji ... :)...

Evalotte von Mraque - "Lotynka"

Eponine von Mraque - " El Níňa"


BUFFON GIANLUIGI von Mraque

Konečně máme taky nějaký vobrázky "našeho" Buffa. To je xichtíček impozantní. Škoda, že ho doma nevyfotili v postoji, aby byl vidět ten megahrudník přes celýho Buffa...:)


Castlepool Cruchot von Mraque

22 měsíců věku

Japa se nám ten kluk Talijánská pěkně vybarvuje :). Sem na něj jako dóst pyšná...


15.4.2012 - EPONINE von Mraque

A taky dnes vodfrčela s novou "mámou" domů Niňa. Dogařům pohybujícím se ve vokruhu tohohle plemene nemusím představovat a já si jenom mnu ruce, japa se mi to pjekně podařilo zavonačit. Vobčas se mi fakt něco zadaří a todle teda padlo jak rána z čistýho nebe, bo "dogářskej anděl" Bobeš je člověk, u kerýho je milijónovej sicher, že čuba se bude mít přímo královsky, že pokud bude pjekná, tak Bobi s ňou aji vyjede někam do kruhů a pokud nebude, tak bude doma na koženej sedačce na lásku.

Bobe, moc ti přeju, aby byla holka krásná a zdravá a aby ti ta modrá přinesla jen úspěchy, radost a žádnou starost.

Bobe...děkuju!!! Ani nevím, jak vyjádřit pocit radosti, žes zakomponovala do svýho života a srdce todle modrý nic zrovna TY!!!

Díg!!!


14.4.2012 - EVALOTTE von Mraque

Tak a je to tu...dnes se přijela paní Lenka s paňmámou podívat na holčičku a jakože si vybrat a zareservovat...a protože se jim moc líbila Lotty a protože mě strašně ukecaly vobědvě a protože sem měkká jako máslo a nedůsledná a dělám si z huby trhací kalendář, tož sem se opět oddělila od zásad, kerý hlásám a pustila miminko na 7,5 tejdnu z domu. Tak už si Lottynka dneska ustele v novém domově. A zasejc sem bulila...ale udělala sem jí křížek na čele a poručila, aby byla hodná, tak snad to bude všecko v cajku.

Lotty bude bydlet na samotě s Gallowaykama krávama a s dalšíma psiskama loveckýho zaměření a paní Lenka slíbila, že holčičku někam vyveze a snáď uchovní, tak sem celá cacná a spokojená. Není nad dobrýho psiskaře pro "vaše" mimino...

...ani sem ji nevyfotila při vodchodu,jak sem zas byla emocionálně narušená :/...tož návdavkem vobrázek z novýho domova

Bůh tě provázej milenko...

...tak přece mám pár vobrázků z loučení s Lottynkou...děkuju Marcel:)


10.4.2012 - dostali jsme zprávu z USA

V tento den odešla "naše" holčička Adéla von Mraque za duhový most.

Je nám to moc líto ....

Děkuji Kim a její rodině za lásku a péči, kterou Adélce dali. Díky.

 


Velikonoční štěňata

Děkujeme Lence Klobásce (carmello.cz) za krásný vobrázky :).


6.4.2012

Máme čipy a dostali sme píchanec s vakcínou a byli sme tak děsně statečný, že na nás byla naše Klaruše jako fákt hrdá. Jen sme zdojili celou vordinaci, ulít nám tam sem tam ňákej hovňous, ale jináč jako oukej. A tož sme teď celý registrovaný a už nám to nikdo nevodpáře. Doma sme za vodměnu dostali ňamanec a mohli sme se vylítat venku, i dyž docela pršelo-japa to řikal ten p.Kemr?..."Chčije a chčije"...tak chcalo a chcalo a nám to ubec nevadilo.

A v nedělu prej přijede-řikala K.- hodnej strejda Václavíků a zapíše nás šecky do tej knížky, co se do ní zapisujou ty děcka, co maj jako doloženej původ. Moc tomu nechápeme, ale prej je to dost jako důležitý, a tak prej musíme bejt celý činaný a hodný.


Naše děcka mají 6 tejdnů

A rostou a rostou den vode dne. Je to až k neuvěření, jak se ty maličký troubové měněj a jak se jim formujou povahy. Ten, kdo byl ťuňťa, teď by zožral všecko, co se hejbe a ten, kdo byl temperamentem nabitej, tak enem čučí.

Zaplať pámbu, že už začíná bejt teplo, že už můžou bejt supi venku aspoň krz den, bo doma v bedýnce už je to peklo...10ks/cca 30 hovňajsů/den. Jednoduše řečeno, už zhruba měsíc mám za svojí francouzskou manikúrou cosik, co úplně nevoní, prostě se hrabu v hounech celý dny :D. Hlubokej vobdif maj ty, co sou schopný vodchovat bandu smraďochů doma v bytě bez úhony. Mě už bere ďas a to nejni všeckejm dnům konec.

Laik si nedovede představit, co je to za práci a starost a finanční zápřah...a ešče mi někdo může řéct, že by chtěl štěně tak za vosmičku a pytel žrádla k tomu!!! Nevídaný, jak sou lidi blbí...prostě štěně dogy by mělo stát ranec, jelikož tohlencto se nikdy nerentuje...jak mi dnes zavolala paní na štěně a po vyslechnutí ceny mi vynadala, že sem množitel, co se chce na nebohejch psech vobohatit...jóóó pani, dyby vy ste vjéděla :D.

Jináč sou štěnce f poho a Tytunka už taky. Jak dyby se nic nestalo...

 

6 tejdnů věku


A taky nám přednedávnem přišlo pár vobrázků "naší" holky z "Céčka"

COCA von Mraque

Coca neboli "India" žije v Praze, má 2 lidský štěňata k dispozici, velkou zahradu a milující rodinu. A adoptivní matka Lenka pravidelně posílá zprávy a vo čubku se bezvadně stará a já jí za to děkuju! Více takových páníků pro "moje děcka" a jsem spokojená :)

Coca - "India"- 21 měsíců


.....a ešče....

34tej den věku


MIMINA MAJÍ MĚSÍC

Děckám sou 4 neděle, tahne jim na 5tej tejden a už je konečně slušný počasí, aspoň na chvíli, tož už je socializujem venku na Sluníčku a trávě. Vo vejkendu sme měli několiko návštěv, manžele Trčovi (budoucí majitele malé Emmeleine) a tímto jim děkuji za hezké odpoledne a pomoc při vyrábění obrázků našich malejch supů. Ano ano, už to nejsou myši, momentálně je po domácku voláme supi, bo to co předváděj v setině sekundy, kdy položím mísu se žrádlem...ani nestihnu sahnout pro druhou a všech deset hlaviček je nacpanejch v tej jednej a řevu a bordelu všude...no cigánská osada hadra fakt :D. Minulej tejden sem takto nějako krmila a za dveřama stál pošťák s vodeuřenou hubou, až mu dopisy z koženej brašny vypadly, si asik myslel, že stahuju králika k vobědu za živa :D, no dalo mi práci mu vysvětlit, že to králik nejni, že nemám troubu, abych ho upékla a že psy nežerem :). Nakonec uznal, dyž to viděl, že psi sežerou nejspíš za pár tejdnů nás. I s Frantinem :D.

Ale k vážnějším věcem...

Torze.......

Tak už to potkalo i nás...torze žaludku :(((

Ve středu, před 3mi dny jsem naložila holky a synka do auta a jelo se do města na úřady a nákup a tak. Po 2 hodinách se synek pokadil a jelo se domů vyměnit gatě...zaplaťbůh, že sme jeli...všimla sem si, že Tyta je nervosní, uslintaná a chvilkama si krkla. Ve finále se nafoukla jako balon a já věděla, že je to v pr...:/...následoval hysterickej telefonát kamarádce Adrianě na veterinu a naprosto nekontrolovaná jízda autem 30km do Hradce. Synek naštěstí pochopil, že není vhodná chvíle a že rozhodně není ve středu dění pro jednou on a ani nepíp a my dojeli včas. Bardott šla pod kudlu cca 2hodiny od prvního příznaku, čili je asi zázrak, že přežila a že žaludek nebyl nijak zasažen. Prostě štěstí v neštěstí.

Již druhej den na ní nebylo nic poznat, hnedle by dělala voloviny se ségrou, leč nesmí. Je 4tej den po zákroku a zatím vše ok, dobře žere, je veselá, jen to mlíko v ceckách nám dělá trochu starosti, takže chladíme a hladíme a doufáme...

Mnohokráte děkuju Adrianě a MVDr.Finsterlemu za záchranu čuby a za všechno...Adri díky, mám tě moc ráda!!!

GDV

Toto onemocnění je mezi chovateli opředeno dohady, které ne vždy odpovídají skutečnosti. Je potřeba ovšem zdůraznit, že i veterinární veřejnost není v pohledu na tento život ohrožující stav jednotná.
        Pojmem dilatace a torze žaludku ( GDV )  označujeme  nadměrné naplnění žaludku ( nejčastěji plynem ) , spojené s jeho  rotací kolem kořene závěsu. Spolu s GDV je pro podobné klinické příznaky důležité zmínit i tzv. prostou dilataci, kdy je žaludek pouze přeplněn bez rotace.
        Klasický GDV syndrom je akutní stav s úmrtností kolem 30 – 40 %. K úhynu dochází nejčastěji následkem selhání kardiovaskulárního systému.
        Za příčinu je považována funkční nebo mechanická porucha vyprazdňování žaludku, jako následek narušeného fyziologického mechanismu odstraňování plynů ze žaludku ( eruktace, zvracení, přestup do tenkého střeva ). Co je však příčinou této obstrukce zatím není známo. Polykání vzduchu při hltavém příjmu krmiva, při stavech nevolnosti ( tzv. aerofagie), bakteriální fermentace karbohydrátů, difůze plynů z krevního řečiště jsou příčinou hromadění velkého množství plynu v žaludku. Pohyb po příjmu velkého množství snadno kvasitelného krmiva nebo vody napomáhá rozvoji GDV. Epidemiologické studie neprokázaly vliv skladby krmiva na bázi sóji nebo cereálií. Další vlivy – anatomické predispozice (velká plemena psů s úzkým, hlubokým hrudníkem – doga, NO, dobrman,baset, velký knírač  ), stres při krmení, trauma, poruchy žaludeční motility, zvracení, illeus ( porucha průchodnosti trávicího traktu ).
        Mezi nejčastější příznaky patří někdy méně, někdy více nápadné zvětšování objemu břišní dutiny ( patrné již během krmení nebo až několik hodin po nakrmení ), zaujímání nepřirozených poloh, nahrbený postoj, deprese, neklid, neproduktivní zvracení, zvýšené slinění, doprovázené i projevy šoku ( zrychlený povrchní dech, periferní puls, zrychlená činnost srdeční, bledost sliznic ).
 Podobné příznaky jako GDV mohou mít i jiná onemocnění, která je potřebné při vyšetření vyloučit
-  prostá dilatace – postihuje častěji mladá zvířata -rtg
-  zauzlení tenkého střeva – odlišný rtg nález
-  torze sleziny – akutní bolestivost břicha, rtg
-  brániční kýla – s přemístěním žaludku nebo jeho části do dutiny hrudní – rtg
Pro  potvrzení, příp. vyloučení GDV je nutné provést rtg vyšetření ! Je to jediná spolehlivá diagnostická metoda, k určení dilatace a torze žaludku.
        Pro úspěšnou léčbu je podstatné včasné odhalení onemocnění a jeho řešení. Na prvním místě, před chirurgickým zákrokem, stojí stabilizace pacienta – dekomprese žaludku buď pomocí žaludeční sondy ( pokud lze zavést, pozor na riziko poškození jícnu při násilném
zavádění ) nebo pomocí silné jehly zavedené přes kůži. Zároveň s odsátím plynu ze žaludku je nutné postiženého pacienta stabilizovat pomocí nitrožilní aplikace infůzních roztoků.Tímto předcházíme postižení kardiovaskulárního aparátu, který bývá v prvních chvílích postižený nejvíce. Samotný chirurgický zákrok spočívá v anatomické repozici po předchozím vybavení obsahu a zhodnocení možných morfologických změn ve stěně žaludku ( rozsáhlá nekróza stěny bývá nejčastějším důvodem pro utracení ). Jako prevence možných recidiv se provádí tzv. gastropexe, kdy se stěna žaludku trvale fixuje k břišní stěně.
        Závěr : Výskyt dilatace a torze žaludku je vždy vázaný na podání krmení.Prognóza je stanovena na základě doby, která uplynula od posledního krmení, na charakteru postižení kardiovaskulárního aparátu a na klinickém stavu pacienta.
Při jakémkoliv podezření na toto onemocnění je nutné urychleně vyhledat pomoc veterinárního lékaře. Toto onemocnění se bez chirurgického zákroku nevyléčí.

Doporučení pro chovatele :
- krmit větší množství menších dávek než jednu velkou
- zamezit stresu během krmení ( je-li to nutné, izolovat zvíře od ostatních )
- omezit pohyb před a po nakrmení
- u vysoce rizikových zvířat provést profylaktickou gastropexi
- včas vyhledat lékařskou pomoc při objevení příznaků nadýmání

článek je převzatý z www.bonnieb.estranky.cz


ÉČKU SOU UŽ 3 TEJDNY

Na dětech si prej člověk uvědomí, jak strašně ten život utíká...to taglenc sedí jeden v bedně u mimin a napadaj ho v pravdě filosofický votázky. Tupě čučí do blba a přemítá, pak se probere ze snění s depresej a slzou ve voku a navyše zjistí, že má počuraný nohavice a sedí v hovně.

No prostě, myším sou 3 neděle, roste ta verbež strašně, je to nevídaně uřvaný, uchcaný a zřejmě i usraný - to nevidim, bo dycky dyž nakouknu, je relativně čisto. Tytunka zatím stíhá. Aj tak se buben v pračce točí, jako blázen a sušáky nestíhaj. A páč je těch maličkejch jak Poláků v Americe, tak už krmím a krmím a krmím. Zatim eném piškotky s tvarohama a jogurtama, ale jak vyrazijó kly, deme do granul. Sranda je, že štěnce eště zuby nemaj a já mám pytel startéru pro pidivěk sežranej. Tytuli moc chutná :).

A tadydle je pár vobrázků a zbytek viz vrhy...


A nový fotky Verunky - Cola von Mraque

Nějako se nám teďkonc roztrch pytel s vobrázkama. Děkuju tímto Milanovi za podobenky jeho Verunky. Veru neměla lechkej start do života, kdož pamatuješ, byla vodebrána mnou pro nedostatečnou péči...Milan je její druhej majitel a já sem moc ráda, že je milovaná a spokojená a nakrmená a viditelně ščasná :).

Cola von Mraque - 21 měsíců věku

No, nejni vona to krásná holka? Milane, sem s ňou moc spokojná!!! Je to kusanec :)


Nový fotky "našeho"  Víčka a Tušky

Neska nám přišly fotky našich dvouch kluků Déja Vu ve věku 6ti měsíců a jeho 1/2 bráchy Cartouche ve věku 21 měsíců. Konečně! Bo už sem uvažovala, že dojedu do bydliště vobouch kluků a ich majitelku Adrijánu zbiju, bo vymámit z ní nějakej ten vobrázek, je nadlickej výkon! Nuž, ale totok je neska úplně nový a neska prej focený, takže sem moc ráda a budu doufat, že další nepřindou za rok... :D

Déja Vu von Mraque

" bráškové "

 

&

Cartouche von Mraque


2x Intr

Neska nám poštovskej paňáček vložil za dvéře trubku se zpětnou adresou Belgie a v ní vytoužený a poctivo vyjetý Interšampijóny :). Juchuchu, já su tak ščasná !

Bardottka a Bedřiška von Mraque = C.I.B. :)))

                          


VRH "E" - 4 dny věku

Dětičkám sou štyry dny, zatím se maj všecky ku světu a nic zvláštního se neděje. Tytunka je v pořádku, zřejmě lůžko vyšlo a já si nevšimla, nebo tam ještě je, ale podchytili sme to Amoxiklavem, takže by to mělo bejt rištiš. Jen je,frajerka, naprosto hysterická, nechce jíst, pít, čurat ani kadit. Nejrač by ďála všecko v bedně u mimin. Copa, žrádlo a vodu jí pod rypák donesu, ale s tím vylučováním to moc positivně nevidím. Navíc, jak je prdlá a má dojem, že jí všecky myši chceme zřejmě sežrat bo co, tak se furt třepe a krk nataženej, aby viděla 20km vod sebe, ešli se neblíží nějakej vrahoun, tož jí ňáko nezbejvá čas na mytí prdelek. Takže to má všecko obsraté a já se na to můžu vykašlat, abych nad ní stála s mokrým hadrem a co 2 min čistila někomu zadek. Tož sem to pořešila ináč. Vymáchala sem všech 10 prcek ve sladkej bílej Activii i s vocáskama a nožičkama a během 10min se blejskaly, jak psí gule :). Taghlenc na ni, na blbouna modrýho. A šmakuje jí i borůvková. Ale moc se jí nechce žrát ani pít...málo na můj vkus. Ešče nepanikařím, ale musim ji sledovat a krmím ji zatím žlicej bo rukou. Což se mně u vemen a drštěk docela zvedá kufr, jak se v tom hňácám. Taky s povlíkáním a čištěním bedny dělá vofrky. Musim ji dycky silou vodnýst ven, tam se pověsí na vokno nebo dvéře a ječí, jak dyby ji řezali. Kvůli 3 minutám, než je zase čisto a voňavo. A že tej špíny je... pračka jede už 3 dny non-stop a 2 sušáky sou přetížený. Je zvláštní, jak dycky vrh vod vrhu člověk na tohle všecko zapomene a vidí jen to hezký :). Zajímavý, ale asi proto, že to hezký je :).


MÁME ŠTĚŇÁTKA!!!!!

Už je to uděláno, už je to hotovo, nevídáno, zítra ráno, mlýt se bude nanovo...resp.melu z posledního já sama. Tytunka je už relativně ready, bo spala celou noc, jako zabitá. Dyby se po ní válelo stádo pakoňů, bylo by jí to bejvalo štyrypět.

Ale kdež, dneska, 24 hodin po porodu, už se situace relativně ustálila, mortalita zatím nula a Tytulienka je zlatíčko...nedělá voloviny, nešlape po nich, nevraždí a leží...takže u ní nesedím furt, ale chodím ji kontrolovat. Beztak na mě nejni zvědavá, abych ji vysírala porád. Takže ji ruším jenom asi 2x do hodiny, kdy měním lajntuch v bedně, potom každejch 2 min, když ji jdu zkontrolovat, potom každejch 5 min, když jí jdu sahnout na čumák a dát napít a tak no. Maj tam děcka děsný teplo, jak sme si teďkonc zvykli na ty mrazy a neska venku 5+, tak doma máme celých 21 a děcka v kuchyni maj 25, takže všicni chcípeme vedrem, včetně Tytunky, jenom myši - myslím tím štěňata a naše kočka Týna má dojem, že jsem jí dovezla domů mnoho potkánků nebo krysiček, tak je z toho vyvalená- takže myši, těm je v teple hej. Válejí se po celej bedně a maj napucnutý pupíky.

Porod. Mazec. 2 dny ji hlídám, jako voko v hlavě, nespím, nejím, kouřím a po dvou dnech sem zcela neplánovaně usla ve 4 ráno a vzbudila se v momentě, kdy měla beruška už porod započatej. No nezodpovědnej přístup chovatele, to by jeden střílel. Nicméně, během hodiny a půl měla holčička venku 5 berušek a jednoho kluka, Takže celkem rychlost, nestíhala sem měnit podložky a prostěradla a do toho vážit a mašlovat a čistit mimina. Pro jednoho práce až nad hlavu. No, ale zvládla to milenka moje a já s ní, takže f poho. Jenom poslední fenka šla, když už sme mysleli, že je Tytu prázná, na veterině silou dochtorčinejch rukou a pomocí injekce Oxitocínu a byla nejživější z živejch, ač šla skoro po 12hodinách. Tímto chci poděkovat dochtorce Kláře a sestře Adrijáně za pomoc a záchranu kusu štěnce :).Díky baby!

Jen mi není úplně do skoku, bo Tytuška má v sobě pořád ještě jedno děložní lůžko a nechce to ven :(. Takže dostala už dvě injekce na podporu stahu dělohy a Amoxiklav proti zánětu, přikládám štěnce, i když sou nažraný, aby jí to zavinutí dělohy podpořili a doufám, že ten věc vyleze a bude to všechno čistý. A taky doufám, že nebude mít milenka teplotu a zvládneme to bez újmy. Tož, jdu dát holčičku na chvilku vyčurat a povlíknout jim pelech a konečně snad udělám a vložím nějakej vobrázek :).

A tadyk sou...myšííííí :)


Našej Tytulience zbejvá tejden do dne D - alias do porodu

Tož se nám to blíží...Tytunka nabrala do dnešního dne 12 kilčo - ešli je pravda, co se traduje, že co kilo, to kousek, tak to se tedy máme na co těšit...chich - ale každej den ráno před zrcadlem si, krom jinejch, nepříliš lichotivejch věcí vůči vlastnímu vzhledu, říkám: "hlavu vzhůru Mraku, dobře to dopadne, bude to bez komplikací, holčička to zvládne sama a statečně a všecko bude zdravý a krásný". Mno...nechme to tomu nahoře, budeme doufat a podáme zprávy hnedle, jak to prvomatka vyprdne :).


22.12.loňskýho roku se spustila naše Bardottka von Mraque s modrákem Sidem Cevelob...

...a březost potvrzena ultrazvukem

více info v sekci štěňata...