H O M E N O V I N K Y F E N Y P S I Š T Ě Ň A T A V R H Y CHAMPIONI

G A L E R I E In MEMORIAM K O N T A K T O D K A Z Y 

<< zpět          2012, 2011 2010, 2009, 2008

 

2011


                           VESELÝ VÁNOCE A ŠČASNEJ NOVEJ ROK 2012

  Všem dogařům, dogařkám, dogám, dogaťatám přejem dlooouhej život ve zdraví a spoustu krásnejch chvil s rodinou


18.- 20.11.2011 CACIB ZAGREB

Bylo fajné zasejc jednou vyrazit někam mezi dogaře...leč překvápko pekelný nás čekalo hnedle při příjezdu do hlavního města Chorvatska. Děcka,kosa, jak v ruským filmu!

Ale abych popsala atmosféru v autě, na cestě "tam"...jelikož sem si jako správná blondinen došla den před vodjezdem na melíry, tak není žádným udivením, že sem již v Praze, vodkud se vodjíždělo, zjistila, že sem zapomněla doma dokladovku se všímvšudy...čili pas, občanka, řidičák-všechno pěkně doma v šuplíčku,140km daleko. Vracet se? Blbost. Jediný řešení půjčit si pas od kamarádky a risknout pár dní v lochu na Slovinsko-Chorvatskej čáře. Jakóóó, už cca 50km od již zmiňovanej hranice mi sakra lepilo, lehce se mi potily ruce a urputně sem vymejšlela vejmluvy, jak to udělám, abych nezakončila vejlet předčasně v kobce dva na dva někde v Krapině nebo Varaždinu. Každopádně všecko dobře dopadlo a my se úspěšně zůčastnili výstav všechny tři dny, popili na hotýlku i kořku a v pořádku - hlavně díky našej dvorní řidičce Petronile - se navrátili dom :).

  pátek 18.11 - 1.Chorvatská Klubovka (rozh. p.Sinisa Cujan)

Bardottka von Mraque : V2

                            (vodeuřená třída-do šampionů sme nemohly, bo tam už byla nahlášená Milúna)

 

     sobota 19.11 - mezinárodka (rozh.p.Mstislav Polyvanov -RUS)

                                        Bardottka von Mraque : V2 res.CAC (vodeuřená třída)

neděle 20.11 - mezinárodka (rozh.p.Vibor Jezek -HR)

                                                Bardottka von Mraque : V1 CAC res.CACIB (vodeuřená třída)


        Dežaví alias Víčko už je doma inde...

                                                                             

Náš majinkej, 13ti kilovej, 8mi tejdenní bloucínek už je doma u Adriány v Pardubicích. Má novou kámošku Cindu-diunej pes z Jižní Afriky nebo z jakej díry - a polovičního bratra Cartouche...alias Tušku...a taky jednu plešatou kočku Tytynu...no, pěkná smečka do bytečku :D. Mám dojem, že by Adriana měla začít hledat domek se zahradou, bo se lehce bojim, že tadle diagnosa je konečné řešení nadosmrtismrťoucí, a že už ji dogy čaply a bude se to, postupem času, rozrůstat chachacha...neboj Adri, takhle sme začínali skoro všeci...s jednou bezpapíračkou...vítej!

Ale že tvořej Tuška s Víčkem krásnou dvojku...kuci moji buclatý...tož si to tam užívejte, pořádně to vychovejte, pořádně to nechte vyrůst a naviděnou moji milí ...

                                                                                                                 Hodně štěstí Víčko...


Nový vobrázky dvouch našich holek

 

 Bonaly Suria von Mraque 3,5 roku  (ta s ušiskama dolů)

                                                                                                        

 Coca von Mraque 16 měsíců


        Víčko ve věku 7mi neděl...japa totok letí

už za chvilku to vystřelí z hnízda a vtrhne do víru života. Už teď si to hovádko, vo blížícím se vejkendu, vezme nová máma na chvilku domů, páč chovatelka jede na svatbu (ani na schůzi nemůže sakrafix)  a nemá kdo hlídat. Taky se nemohli vzít vo tejden dýl-no hlauně, aby se za měsíc nerozváděli...takže sem celá zvědavá, jak bude mladej Mrak čučet, že existuje taky jiná postel, než moje :).

Jináč máme napíchnutej čip, navakcinováno, máme zapsáno u poradce chovu p. Václavíka, tak už můžem hlásit na první vejstavu do bejby klasy :)

A páč je venku tak pekelně hnusně a Víkovi se to nelíbí, tak fotky dnes z prostředí chovky...z gauče, křesla, postele...

    

          Déja Vu -7 tejdnů s Mášou


Víčkovi je 6 tejdnů  

                         Nejmlačímu Mrakoj je už 6 neděl a váží 10,5 kila, no to je celkem mazec si mysim. Kam až to hebedo poroste, to si teprf počkáme :). Hošiček je to ale sladkej, to je furt "pucipucipuci a budlikyčmudliky a jedytynty a počem ty šmrade voňavej a" ...dyk to znáte. Sem zvědavá, jak si s ním Adriana (majitelka) poradí ve vejcviku, až na něj na vobraně bude muset hulákat "pucipuci drž ho!" Asi mě nepochválí hehehe. No jo, ale japa si má člověk poručit, dyž má doma jedináčka a von je furt sám, bo ty kravky velký si s ním nechtěj hrát a máma už je na něj hnusná, tak musime mazlit my. Zaplaťbůch za Mášu (malý, ušatý, šeredný torpédo), kerá je tak velikostně a i mentálně na stejnej úrovni a socializuje, seč jí síly stačejí. Jen má Víčko už asi vo 7kg víc, takže v ringu se sešly dvě neporovnatelný váhy...Víčko ale zatím porád prohrává, Máša je mršná mrcha a kouše :), tudíž až puciček doroste velikosti koně a sežere nějakýho Ratlika někde na ulici, víme z čeho to pramení :D.

A příští tejden budeme vočkovat a čipovat, tak snáď pak přidáme další vobrázky

    Déja Vu von Mraque 6 tejdnů věku


Déja Vu von Mraque má 4 týdny 

   


EUDDC 2011 Zámek Moritzburg - Německo

Vo vejkendu sme byli všici v Dojčlandu na prestižní vejstavě Euro Dogařskýho klubu a Německej klubovce. Já jela bez svejch holčiček, bo jedna je matkou a jedna měla bejt matkou, tudíž sem nic nehlásila. Ale měli sme tam přihlášenýho blbečka Silvouše a Chiara z Talianska tam přivezla "našeho" Gríšu z "Céčka".

Berlusconi Silvio dopadl tak, že ani neurazil ani nenadchnul...po voba dny si vodvez Výbornou bez pořadí ve vodeuřenej třídě - rozhodčí: p.Simon Boss (CH) a p.J.F.Martin (F).

A Gríša si z EUDDC vodvez ve třídě mladejch V4 v konkurenci 14ti pubescentů - rozhodčí: p.J.F.Martin (F).

Prostředí výstavy bylo překrásný! Zámeček, kde se natáčela naše Popelka s Libuškou Šafránkovou, byl přenádhernej v podzimním slunci a celý okolí bylo krásný. I samotný městečko Moritzburg nás velmi mile překvapilo...tatam je Dederácká sešlost, Západní Němci zřejmě navalili značné finanční injekce svejm východním bratrům a celý prostředí působí, jakoby zde komančové nikdy nepůsobili, na rozdíl od Českej rep :D.

Jináč sem se navrátila lehce rozladěna z celej "německej" atmosféry a organisace, jež by měla bejt podle německej preciznosti bezchybná,leč nebyla a zmatky nad zmatky nás dost překvapily. Večer sme se natěšeni dostavili na společenskej večírek v režii Německýho klubu....kromě toho, že to stálo balík...což bychom i zkousli, tak večer byl suchej, bez šťávy a vrcholem nevkusu bylo, organizátorem nazkoušený, divadelní představení ve formátu "Ein Kessel Buntes z r.1979", kde pobíhalo několik lidí bez talentu v podivných kostýmech a nebo vlastně i v jednej chvíli skoro bez kostýmů.

A příští rok se snad sejdeme v Polsku :)


                            Dnešek ( 21.Září) je pro mne černým dnem plným slz a smutku. Za duhový most jsem poslala naše malinké sluníčko - DRUCILLE von Mraque -  humánním způsobem-jehlou. Důvodem byla vrozená vývojová vada neslučitelná se životem...spinkej milenko, už ti bude jen  dobře...                    

 

...............s láskou sbohem.

Veliké poděkování a nesmírný vděk patří paní Kratochvílové za obrovskou pomoc a obětavost, "děkuji Vám za to, že jste zcela nezištně 3 týdny pečovala o malou a dodávala naději do mých žil. Vím, že Vám toto zřejmě nikdy nebudu moci splatit, proto alespoň přijměte prosím moje  

.....děkuji"                     


      DŮLEČKOVO "DÉČKO" má 12 dní

Našim děckám- portugalskýmu machovi a senhora de Lisboa -je neska dvanást dní a vo vejkendu vodeuřeli první voko :). Jemine, japa to letí...

Víčkovi bílý znaky sice sou, ale mizej, takže to vypadá, že mu zůstane náprsenka a prstíky. Jináč je to neskutečný tlustý, atomový hovádko, non-stop to žere a ani nepípne. Bodajby jo, dyž má imrvére zacpanou tlamku ceckem...a že je má máma echt velký :D. Ešče tak tejden a začnem přikrmovat a regulovat váhu (má 2kg!), bo ač měl Ďůleček mlíka pro asi tak štyrycetpět štěňat a kozy tahal po zemi, tak během třech dnů vod porodu ztratil všecko a nechal si akurát tak pro ty dvě maličký. Takže jí na břichu vysej splasklý pytliky vod mlíka - a vejstavní kariera je definitivně v p..ryč :(.

Drucillka je krásná a sladká a více info o ní, až někdy časem...

Déja Vu von Mraque - "Víčko" - 12 dní na světě


   1.9.2011 - se nám narodil vrh "D"

V pondělí se přiblížil termín porodu a já s napětím vočekávala narození tak 5ti, 6ti dětiček a potajmu sem doufala, že by jich tam mohlo bejt i víc...leč, matka příroda mě převezla na plnej čáře a po úděsnejch 3 dnech a 3 nocích, kdy Ďůla byla nervosní a zcela evidentně měla snahu rodit, sme ve štvrtek nevydržely - já a porodní bába - s nervama a stylem jízdy ála Fitipaldi, sme vyrazily směr veterina a skalpel...doktor vytáh 2 mimina, černýho kluka a modrou holku a víc ani prd. Takže mě zavalila nejprve vlna štěstí, že se mi narodila modrá holčička, potom vlna zklamání, že jenom dvě štěňata a potom mi docvakly souvislosti, že vlastně tím, že sou jen dvě a já potřebuju zaplatit dluh za krytí, si to sluníčko modrý nemůžu nechat a musím ji prodat :(:(:(. Ale protože pořád nevím a mám na to ještě dost času, musim si to promyslet a teprvá se uvidí, ešli holčička zůstane doma nebo ešli pude do světa....

Ďůleček je snad v pořádku, jizva vypadá dobře, děloha se zavinuje a krve už moc neteče. Jenom je strašně vypsychlá a vůbec ji, salámistku, nepoznávám - je s podivem, jak je každej jeden porod, u tej samej feny, jinej. Vlóni ani nevim, že sme rodily, bezproblémovej porod a letos peklo. A jenom proto, že se tam ta malá můra sekla naštorc a ani tam ani ven ani nic. Jiná možnost, než císařem vlastně ani nebyla a eště, že sme jely. Tímto způsobem musím poděkovat sestře Adrianě a MVDr.Finsterlemu za perfektní péči a bezchybnej zákrok-Díky!

Každopádně, pokud se mi podaří sehnat prostředky, projednou kašlu na svoji zásadu 2 vrhy a dost a jedu příští rok s Ďůlečkem opět za Thorem a tentokráte in natůra :)....


Cola von Mraque

Kdož pamatuješ na "moji" holčičku a její spletité story, tak věz, že čubka se má svatě, má naprosto boží rodinu na jihu Čech v Rábí, a tam má vše co potřebuje ku zdravýmu životu a taky spoustu lásky. A co víc, je zdravá :), ze svejch zanedbanejch kožních problémů se péčí a láskou a taky samozřejmě nějakým tím medikamentem, dostala.

A já tímto děkuju Milanovi i jeho ženě a celej rodině !

      Cola von Mraque 14 měsíců věku


  KLUBOFKA 2011 ve Zbraslavi u Brna

Je neděle večír a já sem se konečně doklepala dom i se všema holkama ze sobotní klubovky.Trošku sme se po cestě pozdržely...v pátek vodpolko sem nabalila káru spacákama, taškama, psama a dítětem a vyrazili sme všeci ku Brnu do Zbraslavi na každoroční soutěžní klání v kráse našich miláčků a každoroční vpředvečerní kalbu. Opět sem letos nezklamala samu sebe a šla něco pospat "už" v půl šestej k ránu...ne úplně namol, jenom krapítek...takže sobotní dopolko ve vejstavním kruhu na horoucím Slunku...mazec :D. Ešče, že někdo, kdo by zasloužil cenu pana Nobela, vymyslel "Ibáč". Tímto děkuji Janičce a Jirkovi za starost o moje odložené dítě , jež ráno bez matky, bez jídla a s jednou plínou na celej den obrátilo prosebné oči k tetě...nebejt těchto milejch lidí, bylo by to na sociálku. Děkuji přátelé, že ste mi to nakrmili a voblíkli a díky za všecko!!! A taktéž musím poděkovat Jarkovi za pomoc se synkem a za to, že nedržkoval až tak moc a že byl trpělivej :)

Klubovka samotná byla boží...potkala sem spoustu milejch lidí, pokecala s dogařema a kamarádama, potančila...jen snad, co mě mrzí...že na oběd nebylo téměř co sníst, že za vítěze sme dostali sice pytlík s granulema, ale proč řadu Junior ptám se? a že kapela zas končila příliš brzy.

Ale zpět ku samotnýmu hlavnímu dění...po přečtení katalogu a zjištění konkurence ve třídě vítězů-kde mimochodem figurovala i moje holčička - na mě padly chmury a přesvědčena o tom, že mám nejšerednějšího psa z celýho osazenstva kruhu, sem byla na vážkách, zda Tytunku vůbec vytahnu mezi lidi a předvedu ji v nějakým vejstavním postoji. Pak sem si ale řekla, že děj se vůle boží a s Tytunkou i vopicej za krkem do kruhu vběhla. Snažily sme se všecky tři seč to šlo a paní Daniela Zevens z Dojčlandu usoudila, že nemám nejšerednějšího psa, ba dokonce ani druhýho nejvošklivějšího a zadala známku Výborná 1 CAC !!! Radost převeliká se zmocnila mýho já a šlo se vo Klubovýho vítěze...a Tytulienka zasejc zabodovala...no nádhera, co víc si přát? Nicméně nastoupily sme už ne tři (vopičák utek), ale jenom já s mojí čubičkou do závěrečnýho defilé a vodnesly si BOBa !!!!! Famfáry hrajte tuš!!! Vůůůbec sem nevěřila, že se to může stát, bo konkurence byla fakt hustá, a vono se to stalo, vobrovskej sukces a já sem teďkonc hrdá a pyšná a šťastná a vůbec všecko :D.

                    BARDOTTKA VON MRAQUE - V1 CAC, Klubový vítěz, BOB !!!

                                          A je tím pádem po klubovce, takže zasejc za rok naviděnou přátelé :).

                                                    A děkuji i fotografům za množství krásnejch vobrázků...díky.


       ĎŮLELA JE V TOM !!!!!!!!!!

Tak si tak v úterý, při zevrubnej prohlídce Ďůlinejch cecíků,řikám...to nejni možný, aby ta čuba měla takovouhle falešku, aby jí stříkalo mlíko při pouhopouhým dotyku, dyž nikdy falešku neměla. Tadyk se něco děje kurnikšopa. Tož mi to nedalo a ve štvrtek ráno sme zašly k MVDr.Ekrovi na sono. Jakože pro sicher...čučím na tu televizi a nevím, ešli sem blázen, nebo úplně blbá...koukám na veta, či jako vidí to, co já a von na mě: " Sou tam". Skoro ma porazilo lidé dobří. Vyhrkly mi slzy a vlna štěstí mě zalila vod hlavy k patě. Dybysem se nestyděla, tak dám doktorovi normálně francouzáka :).  Rodit by měla vokolo 30týho Srpence nebo hnedle 1.Septembéra a já nemám nic nachystanýho himmelhergott :).

A tadydlenc je důkaz:

   

    Ďůlečkův sonovobrázek ze štyrycátýhodevátýho dne

     (Bedřiška von Mraque X Van Thor da Casa do Torrão)

 

                                 A v pátek večír se těšíme na dogařskej večírek a v sobotu na klubovku....tož naviděnou :)


  13.8-14.8   UŽHOROD - UKRAINA

 Tak sme zasejc jednou někam vyrazily...tentokráte ještě s Tytunkou a vodvezly si z městečka na "západě" Ukrainy, kromě opět vyjímečnejch zážitků, novejch poznání a utvrzení se, že mentalita národa se pozná podle stavu hajzlíků, i slušný vejstavní vejsledky:

  13.8 - sobota

Bardottka von Mraque : V1 CAC CACIB BOB

a tímto se kočička stala novým

 ŠAMPIJÓNEM UKRAINY

   !!!

V neděli už sme se na to s Tytulienkou vyprděly, bo sme to nepotřebovaly...šampijon byl doma, tož sme do kruhu nenastoupily a jen se kochaly pohledem. Vobčasky sem si vockočila vystavit nějakou Němku Wagnerku ( velmi úspěšně mimochodem), ale ináč sem si neděli užila snad nejlípjejc co kdy...nemušela sem fotit - díky Romčo, nemušela sem řídit - díky Petro, nemušela sem nic - díky Jurij :)-nejlepčí nosič věcí, kafe, piva, vodky, společník a fajnovej borec.

Cesta z Prahy po D1 v pátek odpolko celkem ok, přes Maďarsko taky f poho, daly sme si randez vous s kamošem Jirkou a jeho černou Alliskou v Trebišove, přelez přes hranice s UA...mno, tam nás malinko vyděsil jeden vůl, co nás chtěl zas votočit dom a vysloveně se na naší sošnej řidičce masíroval a kojil svoje stupidní ego a možná i něco jinýho, stahla nás jedna pani celnicová vo 5 ďoliků... že "ty neviděla Stop?...daj dievočka na kavu a nepachadim ja pisáť protokol", a protože je Užhorod asi 1km za hranicej, tak příjezd, vokořeněnej litrem vodky dobrý, cesty sme nestihly nějak moc poznat, organisace celkem obstojná, místo pro výstavu super, cena dvacetijedna kaček za litr benálu eště lepčí a cena za krabku cigár 1 euro!!!!!! k neuvěření :) !!!!

A ty pelmeně, či plameně, či pumplně, či ako sa to volá Jurko že? Petra celý dva dny votravovala, že bez Pelmení domů nejede, že je musí mít a nakazila i Georgiho, tudíž oba se dali na novou drogu. A jaký byly !!! Všude je ti dva zvládli vyžrat do posledního kusu :D. Úkáčka koukali, jako blázni a mysleli si, že nic podobnýho nikdy neviděli, když si Petra v jednej reštike objednávala potřetí za sebou a dvojitou porci :D.

A těch komárů...herdeg, já sem sežraná, jak po nájezdu supů...takže bez repelentu už ne!

...a v neposlední řadě musím ještě vyjádřit obrovský díkec za dopravu v kvalitě téměř profesionálního řidiče trucků...děkujeme Petronilo!!!

Megan Samurajus Šešelis

naše grupa, Illusion vom Hause Wagner, Rikita vom Hause Wagner a Romana, Petra a Megan

Bardottka von Mraque, Allis Excellence Slovakia, Rikita vom Hause Wagner, Bardottka von Mraque

 

до зустрічі в Україну :)


     2.8.2011 SEM KRYLA BARDOTT V KYJEVĚ NA UKRAINĚ

Včéra večír sme se vrátily z Kyjeva, kde sme byly s Tytunkou za ženichem Fantou. Při přejezdu hranic u Českýho Těšína sem si prozpěvovala "...v nohách mám už tisíc mil..." a taky "Čechy krásné, Čechy mé...". Kdož byls na Ukraině, chápeš, kdožs nebyls, nejezdi tam nikdy.

Ale pro vás přátelé, kdož se tak rádi bavíte u Mrakovic "vydařenejch" vejletů, pro vás všecky to vezmu popořádku.

Ve čtvrtek sem byla s Ďulou na sonu...ta chvíle, kdy doktor jezdil po břiše, nic neříkal a já už viděla, že tam nic není, tak to bylo prostě blbý. Byla sem tak vyřízená, že mi MVDr.Ekr ani vyšetřní na sonu raděj nepočítal, bo se zřejmě obával, že to tam se mnou drbne o zem. Vořvala sem to fakt moc, už jen z toho důvodu, že jsem se docela pekelně zadlužila, abych toto mohla absolvovat a tím pádem sem totálně na mizině.

Nabídly se však dobré a zlaté dogařky a těmto přátelům velmi děkuji a doufám, že jim vše budu moci jednou stonásobně vrátit-kromě toho tedy, že jim budu moci vrátit i dluh finanční co nejdříve, bo pučit mně na krytí, je při mej úspěšnosti březosti u fen, dost jako monkey bussines :). Takže: v pátek večír sem osušila slzu, sbalila kufr, v sobotu vodvezla synka k babičce do Žiliny a v neděli se vydala na cestu. A jelikož to bylo rozhodnutí "právě teď ", nikdo nebyl volnej, aby mě na tejto cestě doprovodil, tudíž sem se pustila do pustiny a neznáma Ukrainy sama. Cesta přes Shenghen dobrý, sice Polsko je kapitola sama vo sobě, ale vo tom indy...hranice, závora mezi PL a UA...ukrainská veterinářka mě hnedkonc zkásla vo padesát eček, jinak, že mě dál nepustí, celníci mě svlíkli skoro i z kůže, auto mi prolezli vod shora až dolů a dokonce mi proklepli i karoserii šroubovákem s otázkou " Papyroski maš? Nemaš? što ty chóčeš na Ukraina?, ešli jako cosik nepašuju a proč tam vůbec dobrovolně jedu. Nakonec mě po třech hodinách pustili  s velkým a halasným " Privět", zvedli závoru a já jebla s autem do díry!!! Ukrutně sem tím celníky pobavila, ale že by vyvinuli nějakou aktivitu? -science-fiction.  Děsně pršelo, ale z nedalekej dědiny sem si dotahla traktoristu s jakýmsi podivným strojem a traktúrek z roku 25 -to snad jezdilo eště na uhlí- mě lehoulince vytáh. Dalších 35 km, vlastně až do Samboru, sem jela asi 4 hodiny, bo cesta, která se nedá nazvat cestou, byla samá 20cm hluboká díra, jedna vedle druhý. V těch maličkejch bazénech místo silnice se cachtaly housata, mezi se proplejtalo desítky bezprizorních psů a před autem mi skoro celou cestu pobíhalo stádo krav. Ukrutně jsem svým zjevem a americkejma cigaretama bavila po krajnicích posedávající, nic nedělajíci Ukrajince bez zubů (podotejkám, že všude okolo,v tzv:obilnici Evropy, hnijou hektary nezklizenej pšenice, a další tisíce hektarů polí ležej ladem zarostlý bejlým). No nic, takhle nějak probíhala cesta dlouhá cca 700km až do Kyjeva, kde část dálnice sice nová, nicméně bez krajnice a se spoustou psů pookolo ( nebudu se rozepisovat o mrtvých zvířatech), se spoustou malejch benzínek s levným benzínem a hajzlíkama k poblití (chodila sem do kukuřice, bo se to nedalo-eště že tam nemaj ty krajnice ani svodidla a dá se sjet vpodstatě kdekoli) a s policajtama " za 30 eček" a druhý za " 20 eček" a " bez biletu" samozřejmě, to docela ubíhalo. Kyjev: město obrovský, plný drahejch a luxusních aut, ale taky žigulíků, město plný lidí, novejch luxusních baráků a vil, ale taky komunistickejch paneláků a polorozpadlejch budov bez využití, starejch stadionů a děsnejch cest s naprosto šíleným provozem-Praha je svatá! Ale musím říct, že lidi ve městech i na vesnicích milí, příjemní, ochotní pomoci vždy a se vším (pokud vás nevoberou vo ečka, jako mě fízlové), donesou mísu pelmení a pirohy, zatímco vám čistěj auto vod bahna, nabídnou mochorku a lok vodky. To je jedno "že ty musíš jechať, dej si" a porád, ale porád se usmívaj. A vůbec jim nevadí, že jejich vesnice vypadá, jako z r.osmnácetpadesátdva :).

S Lesií - majitelkou psa sme se našly asi po hodině kdesi na čtyřproudovce, nakryly, já přespala na Spartaku, nakryly sme podruhý a já se vydala na cestu zpět. Kromě toho, že v Žitomyru sem lehce zbloudila  z úděsný cesty na cestu uplácanou z bláta a zapadla a kromě toho, že sem stála na hranicích několik hodin a že sem v Polsku vykejsla v milion kilometrů dlouhý zácpě, sem těch cca 3000 km zvládla já i holky (Ďůla jela jako doprovod) a úplně vyřízená padla doma do pelechu a všecky sme prochrápaly 14 hodin v kuse. Takže kdož bys chtěl někdy na ukrajinu...zavolej a já ti povím :D...a to nás čeká za 14 dní Užhorod s dvojcacibovkou :D:D:D.

 

   BARDOTTKA VON MRAQUE

(SAPHYR DE lORANGERIE DES PERLES RARES X BERYL Z BASTECKEHO DVORA)

 vs

LOS ANGELES DEL REGNO DI FANTASIA

(VALDES DELLA BAIA AZZURRA X QUESTIONE DI FEELING DEL REGNO DI FANTASIA)

Děkuju Lesii, Viktorii a Sašovi, děkuju Zuzaně a Jarkovi a Romaně a i všem, kdož nám přejí, aby to napotřetí konečně vyšlo, bo pokud tohle neklapne, nadlouhou dobu přerušujeme chov, bo sme v tom za 100 litrů dluhů a není z čeho je zaplatit :). I to je riziko, když chce člověk kvalitní a jinou krev.

Tak držte !!! :)


                              Ďůlek nezůstal březí...sem z toho dost v riti, takže se nebudu rozepisovat...snad

 jen, že 2 dny bulím a bulím... :(... když pámbu dá a majitelé budou svolní, snad se nám podaří krytí

v zimě zopakovat...                   


                17.7.2011 - Národka v Mladej Bolce

                                   Ráno sme si s Ďůlečkem "přivstaly", zbytek Mrakovic baráku pokračoval v chrápání a nás přivítalo v Bolce kráááásný počasí, celkem minimum exkrementů po výstavišti a mnoho milejch tváří.

Pan rozhodčí Adlt najel na pekelnou jízdu, sázel to tam, jak Uzbekistánec stakany a nebál se ani "dobrejch"...nicméně ač už Ďůla nebude nikdy zrouna ve vejstavní formě, tak pana posuzovatele oslnila a ten nás odměnil známkou Výborná 1 CAC, posléze titulem Národní vítěz a návdavkem BOBem s komentářem, "že ať se nedivím, že není jenom horňák, jak si všichni myslí, ale i dolňák"...co tím myslel, to se mě neptejte :D...tímto sme s Ďulou najely na Granda a dyž pámbu dá, že ho i dojedeme...


    Castlepool Cruchot von Mraque...zasejc pekelnej úspěch

   ...absolutní vítěz mladých ze všech barev na Italský Klubovce 2011 !!!!!

ECC1 BIS of Young !!!!

                                                                                            

Castlepool Cruchot von Mraque

                                             

 Jůůůů, já sem tak celá pyšná, že až slza radosti mi ukápla !!! :)

    Děkuju Chiaře a Giuseppemu za péči a presentaci !!!


                                     ...MÁME NAKRYTO...neska sem inseminovala Ďůlečka s Thorovýma spermoněma, který dorazily s "lehkým" zpožděním z Lisabónu a já sem zralá na rekonvalescenci někde v léčebně.

V pátek, šestej den hárání měl Ďůlek progesteron 3,1-vejkend samozřejmě laborky nefachaj-pondělek ráno v 8.00 19,5...málem mě porazilo...v ten moment sem se vorosila, nažhavila drát do Portugalska a kvílivým vřískotem donutila pana Reise (chovatel da Casa do Torrao), aby pro psa dojel do Porta, odvezl ho do Lisabonu, odebral onen vzácnej artikl jedinou metodou, na kterou sem byla ochotná přistoupit a poslal to na veterinu k Máchovu jezeru, kde mi slíbili Ďůlečka zabřezit. Sperma odešlo z Lisabonu ve štyry vodpoledne a přišlo až za skoro vosumaštyrycet hodin!!!! 3 dny nervů, krabka amerik denně, parádní sranděra, jež postihla mou osobu, několik hodin v autě před 120km vzdálenou veterinou, to vše zapříčinilo, že mám vo 4 kila míň, pytle pod vočima a plíce na výměnu. Teďkonc nezbejvá, než doufat v přírodní zázrak a měsíc nevědomosti přežít jakžtakž ve zdraví.

Ač naprostej ateista, modlím se ku všemu svatýmu a možná vobětuju něco i pohanskejm bohům...   

Jak todlenc moje další krycí martyrium dopadne, dovědíme se koncem Července...     


    Ďůleček (Bedřiška von Mraque) a Van Thor da Casa do Torrao

Tak a je to tady...dřívějc a nečekaně...Ďůleček začal hárat !!! Už v Neděli, tudíž má pipku zasejc až u kolen, takže krytí nám vychází teoreticky na příští středu-čtvrtek, tj. 29.6 až 30.6.....nic nejni jistý, v pondělí letíme na Progesteron-ač jsem ho u Ďůly při prvním vrhu nedělala, cifru za krytí blížící se průměrnýmu ročnímu platu, nehodlám po minulejch zkušenostech s její sestrou vůbec riskovat. Nehledě na to, že nebudeme s největší pravděpodobností krejt naturální cestou, ale necháme si zchlazený spermoně poslat počtou, takže držte všecky tlapy a myslete na nás.....Moje Nebohý  Nervy - už zas tahám krabku denně !!!

víc info-sekce vrhy....

Van Thor da Casa do Torrao


VŠECKO NEJLEPČEJŠÍ K ČERVNOVÝM NAROZENINÁM VŠEM NAŠIM VODCHOVŮM PŘEJEME !!!!!

         VRHY "A"  17.6.2007

                    "B"  25.6.2008

                    "C"  15.6.2010 

                                                                                               ............. BUĎTE ŠŤASTNÉ "DĚTIČKY"....


    11.6.- 13.6. 2011 - DvojCacibovka a Speciálka Komárno

Tož sme v pátek vyrazily s holkama do Maďarska s nadějí na velké vítězství...cestou sme nabraly eště holky z Moravy (Jana Miklovka a její žíhaná Zarah della Baia Azzurra) a vydaly se na cestu. Počasí nám přálo naprosto parádní, řízky byly nasmažený, zásoba cigaretek nakoupena, tak nám nic nechybělo. Na místo sme dorazily nad ránem a přespaly v autě...sobota relativně úspěch, bo potřebujeme hlavně CACy na Maďarskýho šampiona:

                 Bedřiška von Mraque : V1 CAC (třída šampionů) - rozhodčí: Maria Gvozdeva (Ukraina)

Ze soboty na neděli sme si našly parádní ubytko v Patinciach, asi 15km vod Komárna za 15 eček noc/os,vodpolko pobyly na Sluníčku s časopisem a večer zašly s Jurou (Allis Excellence Slovakia) na pivesona. Hezkej den :). Neděle:

                 Bedřiška von Mraque : V1 CAC (třída šampionů) - rozhodčí: András Korosz (Maďarsko)

A v pondělí byla speciálka, kde jsme nedopadly zrovna nejlíp, takže malinko rozčarování....

                 Bardottka von Mraque : V2 res.CAC (třída otevřená) - rozhodčí: Lothar Muller (D)

              Bedřiška von Mraque : V2 res.CAC (třída šampionů) - rozhodčí: Lothar Muller (D)

               Jinak díky všem přítomnejm za bezva společnost a dík Lence Klobásce i Janě Miklů za pomoc v kruhu


 GRÍŠA BYL ZASE ÚSPĚŠNEJ !!!

Náš vodchovanec Gríša alias Castlepool Cuchot byl ve třídě mladejch, ve věku 12 měsíců na Italský Speciálce Dog. Posuzovala paní Oseli Ksenija a zřejmě usoudila, že Mrak nemrak...psisko pěkný, tož zadala

V1 CAC + NEJLEPČÍ MODREJ MLADEJ !!!

    Juchuchuchuchu...jak sem celičkej hrdopyšnej...děkuju Chiaře, Pepimu a Gríšovi a specielně madam Oseli

   

    Castlepool Cruchot von Mraque 12 měsíců věku


        Adéla, Caravaggio da Merisi, Castanette Casey, Colque von Mraqueáci - nový vobrázky

Přišly nám nový fotky našich vodchovanců. Kim z Andalusie v USA, Mike z Texasu, Nikola z Bydžova a Renáta z Nedožer na SK poslali svoje psiska a tímto jim děkujem.

Adéla von Mraque

                                                                                              

Caravaggio da Merisi von Mraque

Castanette Casey von Mraque

Colque von Mraque


       MVP Praha 15.5.2011

Náš odchovanec Silvouš - Berlusconi Silvio - alias debilek si od p.Václavíka odvezl V1 CAC res.CACIB ve třídě otevřené.

Děkuji Martince a Jardovi za presentaci a gratuluji tímto všem úspěšným :)                                       


                                                        Castlepool Cruchot von Mraque

hošiček žije v Taliansku s Chiarou a Giuseppem a byli s ním v Novaře na výstavě...Grišánek si vodvez BOBika v mladejch !!!!!! Gratulace veliká, sme na tebe hrdi Griško!!!

 Castlepool Cruchot von Mraque 10 měsíců


  Aleandro von Mraque  a Cola von Mraque

Oba miláčkové mají dnes nové domovy. Alinko je u pana Ivana v Bystričanoch u Prievidze na Slovači, má pro sebe sám velikánckej pozemek a hlášení z nového prostředí jsou positivní. Alino poslouchá, je hodný a maznák. Tak držíme palce, aby už konečně zakotví a má se dobře.

 

    Aleandro von Mraque

 

Verunku si odvezl z Boleslavy sympoš p. Milan Kopřiva, jenž přišel v Lednu o 6ti letýho modrýho psa, a tak je Verunka u hodnejch lidí, má dlouhý procházky každej den, kvalitní stravu a já doufám, že mi s ní ještě vyjedou někam do kruhu, aby si napravila reputaci.

Cola von Mraque v novym domově

    Držím palce a děkuji oboum


     30.4.2011 - Speciální výstava Německých Dog-memoriál V.Krse Mladá Boleslav

Dneska se uskutečnila specijálka Německejch Dog v Čechách. Počasí nám secsakra přálo, bylo božsky a tak sem ráno naložila všecky 4 čuby a jelo se vystavit Verunku (Cola von Mraque) a Ďůlečka (Bedřiška von Mraque). Zbytek zvířeny jel jako doprovod, aby nám prej nebylo po cestě smutno.

Pan rozhodčí nasadil vostrej tón a modráky sejmul ve velkým stylu a mojí mladý holčičce Verunce zadal známku VD...podruhý v životě sem z výsledku pekelně rozhozená a zdrcená. Ač chovatelský mimino, chyby jež zapříčinily známku u mojí mladý čubičky, nevidím a jsem si jista, že Verunka VDčková fena nejni. V živej paměti mám KV Šiklův mlejn, kdy p.Gattegno zadal Bardottce stejnou známku v mladých...

Ďůla má v posudku napsáno, cituji: "3letá typická fena s nádhernou hlavou,dnes málo elegantní pro přílišnou výživnou kondici a výrazně povolenou mléčnou žlázu". Souhlasím, je tlustá a s jejím výsledkem sem spokojená.

    výsledky: rozhodčí p.MUDr.Čelakovský Jan

    Cola von Mraque : VD (třída mladých)

    Bedřiška von Mraque : V1 CAC (třída šampionů)

                                                                                      

A taky sme byly - já a Adrianka Vávrů - s holkama a s naším vodchovancem Cartouchem f polovině Dubence na Dni Dogy a speciálce nestandartních barev na Potštejně u Libuš Křížový. Zdržely sme se jen chvilenku, vpustily nevycválance Tuška (Cartouche) v rámci lekrace do kruhu, pokecaly s dogařkama a zasejc jely dom. Tušatej dostal od p.rozhodčího pěkný vohodnocení a taky pohár a my si užily vejlet do podhradí.

Cola von Mraque, Cartouche von Mraque a Mraque holčičí grupa


   IHA Wieselburg - Rakousko 10.4.2011

A tak se nám to povidlo a povidlo...tralaláááá...děkuju tetce Daňgovic za opětovné bezchybné předvedení v ringu - "teta, ty všecky šampijoni sou vastně tvoje :)". Počasí vyšlo super, výsledky taktéž, p.rozhodčí měl výbornou náladu, co více si přát ? :)

  výsledky: rozhodčí p.Krinke Milan (CZ)

           Bedřiška von Mraque - V1 CACA (třída šampionů)

                                       Bardottka von Mraque - V1 CACA CACIB BOB !!! (třída otevřená)

   Obě dámy splnily tímto podmínky pro udělení titulu

       CHAMPION RAKOUSKA !!!

A momentálním stavem obě končí svou pouť po našich jižních sousedech, čili sme Rakušákům neska daly vale :) ...jupí... finítoendešlus ...jupíjupíjupí

 

          Voboum holčičkám děkuju za to, jaký sou, že sou a že mi dělaj jenom radost v tomhle pokaňkaným světě.

Holky, moc vás miluju - OBĚ !


                      Chystáme se v neděli 10.4 do Wieselburgu s voběma čubama

                                                                                   ...držte všecko co máte...potřebujem dovézt 2xCACe.... :)

  a taky se 16.4 uskuteční na Potštějně "výstava" nestandartů !!! Přinděte pobejt, bude bžunda :)


Nová zpráva o Verunce...Cola von Mraque

V pondělí sme byly s Verunou na orientačních seškrabech na veterině. Sestra Adriana (má našeho Cartouchka, bratra Coly) vzala Verunku hluboko. Zajela skalpelem co nejdál, až to Verunku bolelo :(, ale je to nutný, abychom měly co největší jistotu. Nenašli sme nic. NIC! Neznamená to, že Veru je čistá, ale paní MVDr. stanovila novou diagnosu, když Verunku viděla po 4řech týdnech, že její srst sice byla a možná pořád je napadena Trudníkem, ale minimálně, že hlavním průvodním jevem byla tzv.folikulitida (zánět chlupových váčků), proto byla Veru tak plešatá a šedivá.

Dneska Verunka nemá na srsti jedinej flek, ty starý zarůstaj, už nevypadá jako šedej tygr, ale dokonce jako modrá doga a přibrala 9kg. A já se rozhodla, že než ji pošlu do novýho domova, přihlásím ji na výstavu a se uvidí, kdo je tadyk pěknej :). Myslím, že je opravdu podařená, i když mohla bejt mohutnější a celkově větší...ovšem to už zřejmě nedoženem...uvidíme v budoucnu.

Moje prognosa, že fena nebude do chovu a že je zničená se naštěstí a díkybohu nepotvrzuje, Verunka dělá obrovský pokroky, už má trošku i hrudník, prošlapy pomalu mizí a demodex je snad pryč a doufám, že navěky. A kdybych neměla v plánu nechat si štěně příští rok, nechám si ji doma.                                                                                


     CVP Nitra a Speciálka Německejch Dog - Slovensko

Vo vejkendu sme vyrazily zasejc na jednu z křížovejch výprav směr východ. A jelikož má Tytunka dojeto, zůstala doma s Terezií a s Verunkou (Cola von Mraque) a já naložila ráno ve 2 hodiny do auta jenom mýho Multišampijóna Ďůlečka (Bedřiška von Mraque) a jejího bratra přezdívanýho debilek (Berlusconi Silvio von Mraque). Cestou sme přihodily ňáký 2 německý čuby vod Wágnerů (Illusion vom Hause Wagner a Rikita vom Hause Wagner) i s jejich "matkou" Romčou a vyrazily na Nitru...sakra, kdy už se někdo někde probere a dá dohromady tu podělanou dálnici z Brna?...dyk to nejni snad ani v zemích 3tího levelu todlencto :(, abychom jezdili v Zetorech.

Na Agrokomplex sme, my holky a blbeček s pinďourem, dorazily v sobotu nad ránem se solidním předstihem a zabraly parádní flek na ležení i parkování. Posuzoval p. Němec Petr a dal nám:

Bedřiška von Mraque (Ďůla) - VD (třída šampijónů) ???

                    Berlusconi Silvio von Mraque (Debilek) - V1 CAC (třída vodeuřená)

Anoanoano...vidíte dobře přátelé, není to ani vlčí mlha a  ani zákal a ani Vám nětreba brejle...zcela vážně si na slovenskej speciálce MOJE INTERŠAMPIONKA A VÍTĚZKA KDEČEHO VYSLOUŽILA ZNÁMKU "VELMI DOBRÁ"         !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!        A zcela vážně to nejni vtip, bo to ani ftipný nejni !!! Skoro mi vypadly voči z ďůlků! PRVNÍ "VÉDÉČKO" v Ďůleččinej karieře...a důvod? Zvadlý čudliky ceciky po štěňatech prosim pěkně. Takže v posudku i v závěrečnej řeči pan rozhodčí pronesl, že se nám předvádí fena, která - ve zkratce - nemá chybu, ale jelikož Missky taky neběhaj po pódiu s povadlejma prsama, tak proto VD :( bůůůůůů...ovšem musím přiznat, ač nerada, že musím trošinku souhlasit s názorem pana rozhodčího, bo například na Světovku bych ji s tím asi nehlásila že...?

Ale příkoří, jež se nám dostalo vynahradil Silvouš, bo šel v závěru vo BOBa, jako jeden ze dvou adeptů do nejužšího finále. Nedostal jej, ovšem i tak sme naň hrdi.

Neděle a Národní výstava byly poněkud veselejší. Jednak bylo hezky a jednak sme vyhrály, co se dalo:

                   Bedřiška von Mraque - V1 CAC (šampijónů třída)

                   Berlusconi Silvio von Mraque - V1 CAC BOB !!! (vodeuřená třída)           

No proto sakrble.....už sem se bála, že ten nahoře je buď úplně vožralej nebo vůbec nejni....a i holky z Německa si vedly skvěle, hlavně jedna a to pochopitelně i díky špičkovému handlingu ( v mojí osobě skromně přiznávám), takže sme nakonec vezly domů 1x BOB, 5x CAC (Silvio 2x,Illusion 2x,Bedriska 1x), 2x Vemi nadějnou (Rikita) a jedno VÉDÉČKO (Interšampionka Bedřiška)!

 

Děkuju samozřejmě Renče za pomoc v kruhu...jako vždy excelentní


Cola von Mraque

     A taky se nám vrátila naše odchovanka Cola von Mraque alias Beruška nebo Verunka. Holčička je v mizerným stavu, a tak mám spoustu práce dostat ji do formy. Ale slíbila sem jí, že to zvládnem, když bude hezky žrát, což zatím nejni úplně dle mých představ, vzhledem k tomu, co za divy dokážou moje tři grácie, ale myslím, že se to poddá.

Beruna ve svých 9ti měsících vypadá tak na 6 a navíc se jí vinnou oslabení imunitního systému, špatnýho krmení a totální absenci jakkýchkoli vitamínů, rozjel na kůži ten hnusáckej parazit Trudník psí (demodex). Takže léčím a krmím a snažím se ji nemazlit, aby si na nás moc nezvykla a byla schopná posunout se, vyléčená a krásná, dál. Jinak je kočička milá a neuvěřitelně mazlivá. S ostatní smečkou vychází dobře...hned dostala vod vlastní matky pořádnej vejprask, aby náhodou nezapomněla, kde je její místo, takže se tohoto varování drží a nikam se necpe. Je, bych řekla, i krapet bojácná, ale to vždycky jen vteřinu, pak se votrká a blbne a hraje si. A na gauči rozhodně nemá problém :).

Minimálně do půlky Dubna bude u nás, a pak poputuje někam, kde ji budou mít rádi a kde ji nebudou trápit štěňatama, bo díky svej chorobě, ač juvenilní lokální formy, ji do chovu nepustím. I když je to, podle mě, nejlepší fena z vrhu C.

S mámou Ďůlou sem byla na seškrabech taktéž, abych věděla, jestli může mít další mimina a jestli se u ní nevyskytuje ten hnusák taky. Je čistá, takže bez problému.

                                    

   Cola von Mraque


Krytí 2011

                Je středa noc a my se s mým taťkou právě vrátili z Talianska, kde sme se chystali nakrejt moji holčičku Tytunku. Ale vezmu to popořádku, jelikož je to fakt docela vtipný...ovšem jak pro koho :D. Vyrazili sme pěkně v pondělí k večeru, že si jako necháme fóra a vodjedem těch cca dvanáctset kiláků v klídku, v úterý ráno nakrejeme, 2-3 hoďky pospíme, 1200 zpátky a večer sme doma. Plán dobrej, leč.....

               ... asi 40km od San Bernardina se najednou vozval divnej, nemocně znějící zvuk z převodovky našeho auta a Fiátek to, na jihu Švajcu v Alpách, vzdal. Byly 2 hoďky v noci, ve čtrnáctistech metrech nad mořem krásnejch - 10 a široko daleko ani noha. Bezva. Takže noc v autě a čekat do rána. S rozbřeskem jsem protáhla zcela zmrzlý údy (jela sem v balerínkách...idiot) a vydala se sněhem hledat autopůjčovnu, kde by mi, zatímco tatík bude čekat na vodtahovku z Čech,půjčili jakkýkoli vůz, abych mohla doject na láskyplný akt zbejvajících 300km. Nikdo, nikde, nikam...situace bezvýchodná. Takže napsat Italům, že tak a tak a že sem možná schopná bejt ráno ve středu na hranicích v Chiassu, ale že tedy musej z Turína přiject. Ok...den a další noc v mrazu na sedačkách Fiatu (slitovala se nad náma pracovnice zavřený minipumpy a půjčila nám 2 deky patřící jejímu Belgickému ovčákovi-při alergii mého otce parádní - a termosku s teplou bryndou) a ráno v 7 konečně dorazil pán s vlekem z našeho rodnýho Hradce. A protože to byl hodnej pán, - tímto mu děkuji - naložil nás všecky do svýho Meďoura a odvezl nás na Italský hranice uskutečnit šukenstyk.

Ale protože už byla středa a néé dle výpočtů nejlepší úterý, tak Tytunka zřejmě uzavřela bránu a milý italský milenec se dovnitř nedostal ani s veškerou pomocí lubrikantů, zkušených rukou majitelů a nervům z provazů...Roztouženej chlapec byl, naše blbka ho lákala podobna zkušenej rajdě z Perlovky, ovšem jen k ní čuch, ďála scény jak prvnička před deflorací - výztižné :) - tož sme jí hodili na hlavu ručník, a držela jak helvétská víra, jenže ve finále prd. Takže cosi bylo, ale nesvázáno, tudíž nezbejvá, než se modlit k Fortůně, aby tam něco uvízlo a vyklíčilo...šance??? Nulová.

Závěrem...sem 24 klacků v mínusu za vodtah, nastydlá, nas...,a celá rodina mě zatratila, jako choromyslného tvora, jež musí bejt nutně prohlášenej za nesvéprávnýho. Co k tomu dodat? Jen, že na příští rok sem naplánovala cestu úplně na druhej konec Evropy...takže tam vocuď mě bude vodtahovka stát tak kilčo...


20.2.2011 - MVP Prešov - rozhodčí p.Skok Damir z Chorvatska

Je skoro půlnoc a z kostela zvon mi noc připomínáááá...a my se právě vrátili z mezinárodky v Prešově, jež se paradoxně konala v Košicích...nejsem blázen, to bratia :). Každopádně přes 700km dlouhá štreka směr Ukraina byla opět jedna z těch náročnějších a ani únorový počasí nebylo zrovna milosrdný. Kosa jak v ruskym filmu.

Ovšem, jakožto optimisticky naladění tvorové sme si, já a Romča Dyntrovic, vejlet na východ krásně zpříjemnily návštěvou v Tatrách u přátel, jež milujou dogy a nás maj rádi. Přivítali nás s vodeuřenou náručí, flaškou a nehoráznou žranicí všeho dobrýho vod klobás až po koláče. A tak sme všici popili, pojedli, poklábosili a ráno ve 4 vstali (po asi 15ti minutách spánku) a nabrali směr Prešov alias Košice.

A vejsledek našeho snažení?

Bardottka von Mraque : V1 CAC CACIB (tř.šampionů) : tímto moje šupinka milovaná dokončila svou pouť po krásách celýho Česko-Slovenska, jelikož dojela

   GRAND CHAMIPONa SLOVENSKA !!!

Jupííííí :):):) a tudíž se tedy loučí s rodnou půdou (Slováky hrnu mezi naše soukmenovce)  a jezdit už nebude nikde, krom dogařských prestižních akcí.

Náš debilek nadženej, si se svojí naprosto neschopnou handlerkou v podobě mojí osoby (přátelé, potrhali byste se od rehotu vidět mě tam, jak se snažím aspoň ho postavit na nohy...trapas nad trapas :D), vodvez asi stopadesátýho resCace v karieře, takže se smiřuju s vědomím, že je prostě furt druhej :(. Sakra, jak to ale bolí na duši, kdy zvyklá na úspěch a opojena vítězstvím, musím vodejít s druhým flekem. To teda nevim, jak se s tim smířim, bo já to všecko děsně žeru :D.

Berlusconi Silvio von Mraque : V2 res.CAC (tř.otevřená)

a slzy do očí vehnala Romče do očí Miluška (Illusion vom Hause Wagner), když si odnesla V1 CAC v mezitřídě, čímž dokončila Juniora Slovenska. Gratulace :).

 

Děkuju tímto i celýmu osazenstvu z Čech, kdož se účastnil Prešovský výstavy, bo ta štreka je hnusná a jede to jenom blázen, takže velký díky všem za presentaci Českých odchovů, a to sakra úspěšnou presentaci, a eště větší děkuju směřuju Jarkovi a Zuzce za pohostinnost a za všecko :). DÍKY !

A držím palce všem, kdo jedete vo vejkendu Graz !!! Hodně štěstí !


30.1 2011 - Prostě jenom Neděle...

...je den, kerej pámbu navordinoval dnem nicnedělání...copa to de, dyž je venku taglenc krááásně? Takže sme vyrazili všici na vejlet do blízkejch hor, do městečka jež zove se Pec p/Sněžkou. Lidí mrtě, pívo za štyrycet, uřvaný Holouši a Skopčouni v pubertálním věku a hospoda bez popelníků.....ale, uzený koleno za překvapivě slušnou cenu stopětašede-ovšem famózní a obrovská halda masa s křenem a hořčicej, potom borůvkový knedle domácího ražení se smetanou za devadesát a potom zmrzlina s vlašákama a karamelem...báseň. Sou prostě chvíle, kdy zapomínám na trpící zvířata a prasecký lidi a věřím v dobro světa, volnost plání a polibky čerstvýho větru spolu s uslintanejma hudlanama mejch čubiček.


23.1 MVP TRENČÍN - rozhodčí p. Priehoda Marian (SK)

První vejstava v Novým roku byla pro nás maximálně úspěšná. A poprvé sme taky s čubinama zavítaly do Trenčína. Hezkej areálek, veeelmi milí pořadatelé ,velký úspěchy a krásná setkání s našima kamarádama ze Slovenska i z Čech, to vše udělalo z dnešní Neděle boží den. Až na tu kosu...sakra, nemůže bejt střed Evropy někde víc k jihu??? Jako třea ve vokolí Malty? My teplomilní tvorové todle dost blbě snášíme, dyž nám pívo mrzne u huby.

Nu, ale k vejsledkům...

BARDOTTKA von Mraque : V1 CAC (třída šampionů)

 

BEDŘIŠKA von Mraque : V1 CAC CACIB BOB (třída vodeuřená)

Ďůla tímto splnila podmínky pro udělení titulu CHAMPION INTERNATIONAL DE BEAUTÉ !!!

   (INTERCHAMPION) 

A zároveň s tímdlenc úspěchem splnila i podmínky pro udělení titulu

ŠAMPION SLOVENSKA !!!

 

Takže spokojenost na místě si myslim a du se vožrat...naviděnou v Nitre naši slovenský bratia... :)

Děkuju tímto opět všema vřelejma díkama našej dvorní handlerce Renatě za bezchybný vedení obouch čub ve vejstavním kruhu!