H O M E N O V I N K Y F E N Y P S I Š T Ě Ň A T A V R H Y CHAMPIONI

G A L E R I E In MEMORIAM K O N T A K T O D K A Z Y 

<< zpět            2012, 2011, 2010, 2009, 2008

 

2010


VESELÝ VÁNOCE & DO NOVÝHO ROKU PRAVOU TLAPOU !!!

 

Úplně ty nejlepčejší sváteční časy přejem všem dogákům,doginám a dogařům i dogaťatům...na všecky dvounohý apeluju...nenechávejte svoje hovádka doma na Silvestera samotný doma! Hlauně pokud víte, že to blbě snášej...vylejt se stihnete i po půlnoci !!!

A my sme si ešče zpříjemnily s babčou Terezií čekání na Ježíška návštěvou v Opočnici (taková malá pr...u Městce Královýho :D) u Maruš a Pakouše a chcíplýho prasátka (itrničky sme nestihly, což vadilo zejména bábě...) a dobře sme udělaly, že sme i v tomdle nečase do těch končin zavítaly, bo to bylo moc příjemný a pokecaly sme, no vo čem asi...vo psech, vo tom, jaký sou lidi xindlové a jak se vlastně jenom u nás maj ty doguly dobře, bo všude jinde sou ty nebohý dogulky tejraný a dobře to vlastně děláme jenom my dvě a už nikdo na světě  :D:D:D. Tagže my zachráníme svět... :D

Děkuju Maruško za hezkej večír ... :) a naviděnou někde u dog.


Mezinárodka v Rakouskym Welsu

proběhla právě minulej vejkend. Ve středu sme měly s Romanou Dyntrovou nervy, že nepojedem, bo počasí si zas vymyslelo, že teda sněhu málo a více ledu by nezaškodilo, takže to vypadalo bídně s cestou našich dcer do Rakouskej země. Ovšem risk je zisk, a tak sme vyrazily v noci do mlhy a nečasu. Dojely sme. A strávily pěknej vejkend mezi přátelema a pryč od starostí všedního dne.

4.12 - Bedřiška von Mraque : V1 CACA res.CACIB ve vodeuřenej třídě - p.Havelka Tibor (SK)

5.12 - Bedřiška von Mraque : V2 res.CACA v třídě šampionů - p.Ehrenreich Gunter (A)

Renka s Bedřiškou a já s Miou (Illusion vom Hause Wagner)

Takže toho posledního Cacibáka, abychom s holčičkou dojely Intra, sme nedostaly, tudíž zpáteční cesta byla šmutná     :( bůůů.  Tudíž se uvidíme v Lednu v Trenčíně na Slovači :).


 

BARDOTTKA VON MRAQUE : SPLNĚNY PODMÍNKY PRO UDĚLENÍ TITULU

CHAMPION INTERNATIONAL DE BEAUTÉ !!!

(INTERCHAMPION)


Listopadová MVP Nitra 2010

Tendle vejkend sme se vydaly s Martinkou Kopeckou (Berlusconi Silvio) do Nitranckýho knížectví na Agrokomplex na vejstavu. Já už měla Šampijona Slovače dojetýho a chtěla sem začít Granda a Marťa prostě jenom jela ukázat našeho bejka krycáka :D- bo co si jednou užil, nejni s ním k vydržení a chtěl by zas a furt. Vejstava byla "dvojcacibofka", a tak sme počítaly s tim, že někde přepobudeme noc.

Vyrazily sme už v pátek po vobědě, jelikož sem ešče musela vodvízt synka k tatikovi na Kysuce, tam že jako zažůrujem a pojedem vodtamtud na Nitru ráno v sobotu. Zažůrovaly...a to tak, že řídit musela Martina, bo já byla eště celý sobotní dopolko v deliriu. Někdo měl zbytkáč a někdo se nalil až na soutěži :). A v tento den si moje buchtička modrá vodnesla vod p.Csaba z Uher  v klase šampionů res.CACe....!!!??????????? Co to jako je??? Ccccccc, na to nejsem zvyklá, tudíž sem se rozhodla, že vod teďka "už můžu" jenom maďarskej guláš a uherák.

A Silvouš dopad celkem podobně, leč v třídě vodeuřený, taktéž res.CAC, ale ku tomu ešče res:CACIB, mno aspoň něcíčko.

Neděle byla poněkud příjemnější - po strašidelný noci na ukrajinský ubytovně, kdy mě nebo možná Martinu, přišel ve 2 ráno zřejmě znásilnit nějakej polorusky mluvící pán a naše 3 hlídací doguly ANI NEZVEDLY VOKO !!! Ovšem pán patrně usoudil, že nejsme dosti atraktivní, a tak zas vodešel a my pohodlně dospaly v hnusnejch, a ne úplně košér čistejch, postelích - a ráno sme si jely na vejstaviště pro:

Berlusconi Silvio von Mraque: V1 CAC res.CACIB  (tř.vodeuřená - p.Václavík Miroslav)

Bardottka von Mraque: V1 CAC CACIB BOB !!!  (tř.šampionů - p.Václavík Miroslav)

No to je jiná píseň pro mou posobotní bolavou duši :).

 

A čeká nás za 2 tejdny Rakouskej Wels...tož naviděnou tam, dyž pámbu dá :)


Naše Tytušenka (Bardottka von Mraque)  má potvrzenej titul 

GRAND ŠAMPION ČESKEJ REPUBLIKY a taky

ŠAMPION SLOVENCKEJ REPUBLIKY !!!

Paráda, jen houšť,houšť... :D


Všecky naše štěnce z vrhu "C" maj už konečně novej domov. A ač je půlka vrhu v cizejch zemích a někerý i za voceánem, vypadá to, že sou všichni šťastný a spokojený a v pořádku. I Cartouchek se zotavuje a zatím to s ním vypadá dobře.

A já děkuju všem, kdo to se svejma miminkama myslej dobře a dávaj jim lásku a všecky propriety, co maj dostat. Není lehký uživit dogu a už ubec uživit ji v růstu. Takže už jenom to, když všichni vyrostou tak, jak maj, budu i já spokojená. A doufám, že všichni dožijou dlouhýho věku u svejch původních rodin :). Děkuju.


Minulej vejkend proběhla schůze klubu Německých Dog…

A proběhla v Brně, tentokráte v reštice Bohéma v Janáčkově divadle. Luxusní podnik, kde parkování přišlo na páďo za 30 minut a dvojka Coly na 3pětky! Pěkné. Ale musím říct, že ačkoli odpadla plánovaná přednáška, náhrada p.Dr.Šťourače ji hezky a zajímavě nahradila, bo sme se dozvěděli zas a něco o výměně zubů u štěňat, o standartu chrupu, očí a uší u ND. Já osobně to beru zase jako přínos, bo si standartně standarty nepamatuju.

A sešlo se asi 5,5 člověka, což si myslím, že je škoda…členové by měli jezdit, protože na nich dnes stojí směr, kterým se bude chov nadále ubírat.

A taky sem zabředla do zajímavý debaty s p.předsedou o chovu dnes a vůbec v posledních letech. A můžete mě odsoudit, ale já si myslím, že to co se děje, je velkej úpadek plemene tak krásného a ušlechtilého. O čem mluvím?

O tom, že se kreje čímkoli – hlavně, že je to blízko – že bonitacema projde „každá ludra“ a kolikrát i zvíře s –dle mýho názoru - vyřazující vadou (kapří hřbety, barvy,…apod.). Vo to smutnější je, že tato zvířata kolikrát vyjedou titul šampiona, a pak se koukáme na krásu zvířat ke kráse zrozených a vidíme docela maso. Smutné.

Dále zastávám názor a stojím za tím, že doby, kdy se nechávalo 6 štěňat na feně, byly doby, ve kterých se plemeni ( a nejen dogy, všem) dařilo mnohem víc, jelikož se razantně dělilo zrno od plevele. Notabene sme si „nezasírali“ celkově chov zvířatama, který nejsou důstojnými představiteli plemene. V druhé řadě, kdo nechá na feně více jak 10 štěňat, je barbar ( a tady počítám, že dostanu hned vod někoho po hubě), už z toho důvodu, že tu fenu prostě zrychtuje a je to pro ni ukrutném záhul. A socializace štěňat je vo to těžší, nejlépe, když je zavřem do kotce a vytáhnem je až při prodeji. A nenechají si poradit…viz Áčkové vrhy převážně. Chápu, že ze zákona se nesmí utratit zvíře zdravé…blablabla…tomu rozumím, ale můj zdravej rozum to nechápe.

Takže krejme na zvířatech, který máme za rohem, hlavně, že to je levně, nepřemejšlejme nad genetikou, hlavně když odchováme 12 štěňat ve vrhu a hlavně, že je prodáme - to je jedno, že za 5 tisíc, krejme na zvířatech bez barvy nebo na úplně jinejch barvách, který by k sobě měly pasovat (hlavně štěňata bez PP)….konec krásy, kterou nám Německá Doga jako taková může dát. Smutné na druhou.

Jen doufám, že zodpovědnejch lidí a lidí vochotnejch do kvality investovat bude časem víc a že doga zůstane dogou tak, jak má bejt.

 

A náš Berlusconi Silvio je taťka...

7 štěňat, pěkných v barvě. Po Karin Dajhar Dog a Berlusconi Silvio...4 čuby a 3 psiskové. K odběru po Mikulášoj...více info u p. Macháčka na

http://dajhar-dog.sweb.cz/


Cartouche von Mraque je v novej rodině

Tak Cartouchek má definitivně novou rodinu. V Pardubicích u Adriany. Bylo to s ním těžký, bo sem mu mojí vinnou, zřejmě, způsobila růstový problémy na plotýnkách velkejch kostí :( :(. Chybama se člověk učí, ale takováhle blbá chyba mohla - a možná bude - mít fatální následky. Ale má se evidentně dobře, s Adrianou sme v kontaktu a Tušenka je zlatej a boží.

Dík Adri...držím palce !

A jen pro ty lidi, co si furt myslej, že na chovu psů a vůbec chovu velkejch plemen se dá vydělat...tak sem na 0, totál. A díky Cartouchkovi i 20 v mínusu, takže pro ty chytrolíny, co posílaj ty chytrý mejly...ste mimo přátelé!

Hlavně si kupujte psy bez PP, tím to všechno vyřešíte...škoda slov. Pokud chce někdo pouze a jenom kamaráda a mazla, nechápu, proč si dete pro štěně bez PP a nejdete teda do útulku pomoci nějaký nešťastný duši a smutnejm vočím! Protože množením psů bez PP a nezodpovědností majitelů se ty útulky pořád plněj! Tak například teď se mi dostal do ruky mejl, že si lidičky (a zřejmě bezvadný, který by třeba i zodpovědně přistoupili k chovu, nebejt laici) koupili fenku bez PP po rodičích s PP...stojej mi vlasy na hlavě...černou. Po černý matce a modrým otci. Až potud všecko ok, kdyby jen ta černá máma nebyla v celým rodokmenu po skvrnitejch !!! A sme u toho...nezodpovědnost. Proč ničíte tohle krásný plemeno proboha???


18.10 - Slovenská Klubovka 2010 Topolčianky

Konečně mám trochu času popsat, jak to probíhalo na slovenskej  klubovce.

Přijeli sme už večír, bo sme pokračovali z Komárna, tak to pro nás bylo jednoduššejší. Škoda, že naši slovenský kolegové nedělaj žádnou mecheche v předvečír akce, bo myslím, že by se lidi sjeli už dřívějc a bylo by jich možná i víc. Taglenc bylo na gulášovou polifkou alias gulášem dost ticho a řekla bych až pohřební atmosféra...stačilo by krapet hudby a ňákej prográmek a hnedlenc by bylo veselejc. Mno, ale byli sme úspěšný...aspoň myslim teda...výsledky tadydlenc:

rozhodčí p.Krinke Milan (CZ) a p.Havelka Tibor (SK)

Cola von Mraque: VN (baby třída)

Colque von Mraque: N (baby třída)

Bedřiška von Mraque: V1 CAC

Berlusconi Silvio von Mraque: V2 res.CAC

Bardottka von Mraque: V1 CAC Klubový vítěz BOB BIS !!!!!

   

Bardottka, Bedřiška, Cola, Berlusconi Silvio

 

Bedřiška, Ďula a Tyta o BOBa, Tytuška o BISe

 

Děkuju opětovně všeckejm hodnejm lidem, veskrze celýmu realizačnímu teamu za pomoc a nošení věcí, psů, cigaret...apod. DÍKY VŠEM !


17.10 - MVP Komárno (Maďarsko) : rozhodčí p.Rauhoffer Viktor (Hu)

Mazéééc, hošííí, 60 éček zápis za psa, skorem mi vypadly voči z ďůlků! A 6,5éčka za parkplac! Hotové, namydlené, a pak že sou Maďaři na štíru s ekonomikou-nemůžou bejt! Ale co se muší nechat, krásný prostředí starý kamenný pevnosti, dostatek prostoru, krásný počasí a toho fantastickýho žrádla všude...bomba. Bejt Maďar, vážim metrák ajncvaj.

vejsledky stály taky za to...celkem :)

 

Bardottka von Mraque: V1 CAC CACIB BOB (třída šamp.)

Berlusconi Silvio von Mraque: V1 CAC CACIB (třída otevřená)


V Pondělí ráno uhynul náš odchovanec Agostino von Mraque...kolika a následná torze žaludku...je nám moc líto Katko...vždycky to bolí.


II.Klubovka a MVP Český Budějky - 9.10 a 10.10.2010

Megalomansky sem si přihlásila na tydlencty dvě výstavy svoji holčičku Tytunku s tím, že si tendle vejkend užijem. Nakonec sem ale nemohla ject, tudíž sem Tytunu narvala ku Jardovi a Martince (majitelé Berlusconiho) do auta a poslala ji samotnou...poprvé v životě byla s "cizíma" lidima někde pryč...a na dva dny!!! No, ale protože je to holčička jednak krásná a jednak vychovaná, byla nakonec i úspěšná, neboť prej stála zasejc jak vytesaná už v osvědčenejch rukách tetky Daňhovky  - Děkuju Renko ! I za Silvia, páč ten byl taky docela na bedně :).

Tagže:

Klubovka: rozhodčí: MVDr.Šťourač Milan Csc.

Bardottka von Mraque: V1 CAC (třída šampionů)

Berlusconi Silvio: V1 CAC (třída otevřená)

MVP: MUDr.Čelakovský Jan

Bardottka von Mraque: V1 CAC CACIB BOB (třída šampionů)

Berlusconi Silvio: V2 res.CAC (třída otevřená)


Už máme pro Sašku novou rodinu !!!!!

Verunka Minárová s rodinou se rozhodli po dlouhých úvahách, že dají Alimu šanci. Snad si to ten moula nějak sám nepotentočkuje...modlíme se, by toto bylo jeho poslední stěhování a konečná štace.

Díky Veroniko !!! I celé tvojí rodině, svokre a všem. Držíme Vám palce a čekáme zprávy...

Saša hledá opět domov!!! - Aleandro von Mraque
 

Alinko/Saša byl odebrán původnímu majiteli ve velmi zuboženém a podvyživeném stavu ve věku 2 let. Je to velmi hodný, mohutný a silný pes, želbohu vinou nedostatečné péče a kvalitní stravy došlo v období růstu k deformaci předních tlap. Klasicky křivá doga a klasicky zničené zvíře nezodpovědným člověkem.

Alinko zřejmě neměl ani nijak valný kontakt s lidmi, byl uvězněn v kotci a na základě tohoto počinu je "zdeformován" i po psychické stránce. Není zlý ani agresivní, jen má svůj svět. Netouží po procházkách, netouží po non-stop společnosti, netouží po práci, chce jen svůj klid v kotci. V bytě je nešťastný a nesvůj.

Aleandro není agresor, naopak rád se nechá pohladit, ale cokoliv vymění za kus žvance (patrně nedostatkem žrádla v období socializace). Tudíž jediné, kdy mu musí jít jakákoliv zvířena z cesty, když má svoji mísu plnou a kdy žere. Od lidí si nechá kdykoli do misky sahnout, neútočí, pouze na zvířata.

Takže Ali je nejvhodnější do rodiny s "líným" osazenstvem s domem a zahradou, s prostorným a řádně zatepleným kotcem, nejlépe bez dalších psů.

Pes je v domácím depositu u dogařky Moniky (ch.st.Elidor), která si ho chtěla nechat a dát mu šanci důstojně žít a důstojně strávit život.
Ovšem změnila se jí situace v rodině a Alinko už
JE ZASE SÁM
a jeho umístění velmi hoří. Hledáme proto nový kotec a dobrou duši, kdo by chtěl Sašenkovi dát domov a už ho nenechal za žádnou cenu nikam jinam cestovat.
Moc za něho prosíme, Alino si zaslouží hodný lidi.Whitney Cup - 2.10.2010

Dneska sem s holkama vyrazila do Moravskýho Krasu na každoroční procházku na Macochu, kterou sem vloni prospala doma na gauči. Letos sem se zařekla, že pudu stůj co stůj, a tak sem dala budíka na 5tou hoďku ranní a zase nevstala. Místo v 6 sem vyjela v 8 a na Macochu přifuněla poslední, s tepovkou 400 a malou mozkovou. Ešče sem si cestou posbírala nějaký ty "cizí psy" :D, konkrétně Lenčinu Terry (Bioy von Mraque) , která se rozhodla, že pude se svojí biologickou rodinou a svoji vopravdickou famílii nechala napospas vlkům.

A počasí krásně vyšlo, podzim byl dneska vobzvlášť voňavej a šecko se to vlastně vydařilo. Děkuju Majce Vaňkový za organizaci a napřesrok naviděnou! :)


Evropská výstava v Celje - Slovinsko

Byly sme s holkama na vejletě, tentokráte směr jih. Čekala sem 100 stupňů ve stínu a velkej sanšajn, ale kosa tam byla po ránu děsná. Pak se počasí vybralo, Slunce vykouklo z mraků (hehe) a bylo vodhadem pětadvacet. Tagže pohoda a krátkej rukáv. Výstava mě osobně poněkud zklamala. Malý kruhy, málo místa vokolo a lidi pověřený organizací krapet nepříjemný. Nu což, jinej kraj, jinej mrav...proč mám ale pořád pocit, že tzv.západní svět na nás kouká jak na vobtížnej hmyz???

Jinak posuzování bylo v poho, pan rozhodčí bych řekla, že má na dogy voko - trochu mě ovšem děsej ty votitulovaný obrovský kýble s přehršlej volný kůže místo hlav. Všeobecně vzato, krásný těla, slušný krky, relativně dobrý chody, ale kam se poděla suchá elegance hodná názvu Apolla mezi psy? Nevím, ale zdá se mi, že chov se valí podivným směrem kamsi do zarážejících se vod. A je to škoda.

Bedřiška von Mraque - V3 (třída otevřená) rozhodčí: Mr.Bezzechi Giulio (It)

Bardottka von Mraque - V3 (třída šampionů) rozhodčí:Mr.Bezzechi Giulio (It)

Tudíž celkem vzato...spokojenost a úspěch


14 tejdnů starý mimina z Vrhu "C" u Mraků

Děcka rostou a rostou a už zežerou to, co starý čuby a už, švině malý, přezubujou, tudíž ničej a ničej a ničej...na mrtvici. Co mi v autě nestihly rozežrat holky, dyž byly malý, to s velkým úspěchem dodělaly mladý potvory.

Zejtra vezu Gríšu (Cruchot) do Slovinska, přijedou si tam pro něj Taliáni z Baia Sirene. Tudíž toto sou poslední společný fotky...

 

Cartouche, Castlepool Cruchot a Cola von Mraque

A taky máme nový fotky z novejch domovů našich někerejch děcek...

 

Castanette Casey von Mraque - CZ

Colque von Mraque - SK

Coca von Mraque - CZ

Carpe Diem von Mraque - USA


 

RAKOUSKÁ KLUBOVKA 25.9.2010 A MEZINÁRODKA TAMTÉŽ 26.9.2010 - TULLN

Vo vejkendu sme zasejc vyrazily šecky baby vod Mraků na vejlet. Tentokráte do země, kde i tráva je zelenější než u nás, a to do Rakous.

Nálada byla super, ale musím zkonstatovat, že atmosféra u kruhů...divná. Jináč to neumím vyjádřit, je to tam takový studený a nepříjemný. Aspoň pro mě.

Tagže:

Klubovka:

Bardottka von Mraque: V3  Šampijon klás

Mezinárodka:

Bardottka von Mraque: V1 CACA res.CACIB    Opět třída šampijonů

Bedřiška von Mraque: V3       Vodeuřená třída


11.9 a 12.9. 2010 - EUDDC A Klubovka - LITVA !!!


Vydaly sme se s holkama na cestu do daleka, skoro až do Ruska.
Litva. Vilnijus.

Copa, vono by to nebylo tak děsný, dyby se nemuselo skrz
ten stát, co tam maj sice mnoho věcí, halvně mrkev a erteple, ale silnice k
nim nepatřej. Úděs. Netušila sem, že ešče v týdle době může ve střední
Evropě existovat zem, kde ná dálnici tahaj koně povozy a sou tam přechody
bez varování, takže ve 120ti (je tam všude 70ka!!!) hamtnout na pedál a
modlit se, aby to ten děda na zebře stich.


No ale jinak ok, do Vilnijusu sme dorazily sice unavený, ale v pořádku a já musím poděkovat Jirkoj Košutoj a jeho Janě za to, že se o mě starali s v pravdě otcovskou starostlivostí. Nosili cigarety, vodtáhli celou cestu jako vůdčí vůz a vůbec všecko organizovali. Takže Mraci relax. Báječný.

Děkuju Košutovci !
 

Potkali sme se tam i s výpravou Krinkeovic a Vrbovic a byli si všeci večer
sednout na piuko. Dalo se pít a dalo se tam i najíst a všichni si odvezli výborný výsledky, nějaký klubový vítěze a tak podobně. Takže spokojenost myslím. Gratulace veliká!


Výsledek našej cesty jestež:


Sobota Klubovka: ( rozhodčí: Romana Fortsch - D)


Bedřiška von Mraque - V2  (třída otevřená)


Bardottka von Mraque - V2  (třída šampionů)Neděle EUDDC: ( MVDr. Milan Šťourač Csc. - CZ)


Bedřiška von Mraque - V4  (třída otevřená)


Bardottka von Mraque - V1 CAC EUDDC WINNER 2010  BOB !!! (třída šampionů)


Děkuju taky Markétě Koubový a Anitě Virágh a Janě Miklový za handling !!!
Díky holky !!!


29.8.2010 – MVP Mladá Boleslav

Přišel, viděl, zvítězil….moje Tytunka zřejmě ožiarila p.doktora Šťourače tak velmi, že jí dal Best of Breed, čili BOBa a to f třídě šampijónů.

Tak. A už máme polovičku miminek úplně vodjetejch a vodletěnejch. Neska sem vezla Caru na Ruzyň, letěla do Atlanty. Strašně brečela, dyž ji vezli tím Cargem pryč. Tohle je děsný, opět sem se zapřísahala, že to je naposled, že už je posílat letecky nebudu, jenže…zejtra letí Karpíšek (Carpe Diem) do Houstonu…..blbý no, ale má mi to zůstat doma? Bych mušela z mosta skočit! A budou se tam mít dobře, už máme v Atlantě z Áčka Adélku a máme vo ní dobrý zprávy.

A Carpe bude mít za mamku“ holčinu, co je Doktor Medicinae Ortho a ešče navíc voják s hodností Cpt. Takže bude mít, čuba, zřejmě disciplínu :). A v Texasu! Koně, stecony, rodeo, country…chacha, ešče, že se mnou vyrostli na folku a starejch americkejch šlágrech z Nashvillu :).

A pryč je i Caravaggio alias Arnold. Dojeli si pro něj Amíci z Texasu, až k nám domů. Byli fajn a já doufám, že se u nich bude mít kluk báječně

rodina Novotny z USA

 

Foto zbylejch dětí ve věku 11 tejdnů:


KLUBOVKA 2010 A nedělní CACIBovka v Blave

Klubovka se zas jednou vydařila, voproti loňsku - čistě můj osobní pohled - paráda. Bylo kde spát, bylo krásně, bylo dost prostoru pro tanečky a pro vožralý a bylo volno ve sprše a byla i teplá voda a vlastně veškerý pohodlí a pohoda. Jen to Starobrno se nedá chlastat…já nevim, že to ty Moraváci pijou,sou nejspíš zmatený z těch vinic tam… nu což, proti gustu…ale já si napříště do Zbraslavi vezu Plzeň. Nebo aspoň Radka.

A dopadli sme:

Bardottka třída šampiónů – V2 res. CAC

Adina von Mraque – VD

Posuzoval p.MUDr.Čelakovský.

Adina von Mraque, Bardottka von Mraque, sestry :)

A bylo na co se koukat. Zvlášť, dyž Taliáni házeli pohárama a sršely z nich blesky. Zřejmě neunesli, že je porazili, podle názoru p.rozhodčího, zřejmě hezčí Cevelobové. A to ve všech kategoriích a v rukou p.Krinkeho. No jo no, není vždycky posvícení milí Italští přátelé. Jen trochu méně té arogance a trochu více slušného chování by to chtělo.


8mi tejdenní doguly u Mraků

Štěňatům je vosum neděl. Už se pomálu chystaj do novejch domovů. A už aby to bylo, bo to je demolition gruppen. Zahrada úpí v čelistech dravejch pidismraďochů, sežrali mi Tis a Winterlady a Rododendron…ach jo, budu já mít někdy Krakonošovu zahrádku?.......a těch hoven všude…masakr.

První vodfrčela Colque a hnedle za ní Coca.

                

Colque(domácky Saška) je na Slovači v Prievidzi u rodiny Ilčíkovcov a Coca (alias India) je v Práglu u rodiny Stejskalovic. A podle posledních zpáv se vobě maj a vobě žerou a nezloběj a sou milovaný.


Štěňata sou na světě 7 tejdnů 

Už máme navočkováno, načipováno a zapsanou kontrolu vrhu p.Václavíkem. A ešli mi p. Václavík z milosti nekecá, tak řikal, že maj moooc pěkný hlavičky, že sou to cihličky naražený, tak uvidíme.A už se řežou fakt hustě, takže semotamo ňáká ďoura vod zubu, vobčas ňákej rycanec přes čumák a vobčas nateklej ksicht, bo tu máme děsnejch vos...Lítaj celej den po zahradě, furt je někdo hladí, tak doufám, že tahle forma socializace bude úspěšná. I když...na noc je naházím do vohrádky a ječej jak dyž je na nože...tak nevim, ešli bych je tam neměla nechávat častějc.  

Vážení a milí noví majitelové – jakýho psa si uděláte, takovýho budete mít. Nejdůležitější čas, kterej svýmu miminku musíte věnovat je právě období růstu a dospívání. A nejenom ve výživě, ale především ve výchově a další socializaci. Až si budete jezdit pro svý nový miláčky, připomeňte mi, že právě tohle téma MUSÍME dopodrobna rozebrati, neboť jako naprostej sklerotik bych na to mohla zapomenout :).

Kluci 

Holky


 

Děckám je 6 neděl

Neska sme byli s miminama na vočkování a vočipování. Všickni to vesměs snesli v poho, jen 2 kouskové zakňučeli, dyž sme jim vbodli tu megajehlu s čipem. Tudíž sem na ně hrd, bo v autě usnuli a ubec neřvali, ty malí smradi :).

Holky :

     

 

Coca je holčička, dalo by se říct, lehce introvertní. Nijak se nehrne do chumlu a do her, raděj si zaleze do stínu do kouta a můžete mi víte co....

  

    

Colu voláme „ Beruška“. Je pro to důvod, bo je to takovej brouk pytlík v holčičím vydání. Malej šinter, ale moc ráda se líbá.

Carpe je „Karpíšek“. Miloučký stvoření co miluje všecko a všecky vokolo a nejrač má koště, kerý tahá s láskou po celý zahradě.

  

Castanettka  je něco neuvěřitelně zlatýho a milýho. Děsně sem si ji voblíbila, ani nevim proč, asi protože byla nejsubtilnější a nejkřehčí. Už to dohnala, ale tak nějak jí ta aura zůstala.

    

Cara je dáma. Každým coulem. Chová se tak a má i takovej arogantní výraz ve ksiftíčku. Ovšem na druhou stranu, dyž má hlad, žere jako prase v chlívě a z dámy na tu malou chvíli nezbude zhola nic. 

Colque je urputná a uřvaná čubička, co vleze člověku až na hlavu, jenom aby ho mohla voblízat všude, co to de. Je hravá, v každým průseru musí bejt namočená a je moc milá.

 

Kluci :

Cruchotek je, podobně jako ségra Coca, samotářskej týpek. Ale porvat se zas umí, to jó, to bysem mu křivdila. Je parádně žravej a nejvíc má rád, dyž někde nande slimejše, tak toho požmoulat, no nechutný :).

 

Caravaggio = medvěd. Takovej troubelín, brácha ho dycky přepere a von se, jouda, nechá. Ale myslim, že novejm páníkům ešče ukáže, že ho krapet podceňuju.

 

Cartouchek je takovej můj drobeček. Takovej malej piňdík, co se nejvíc kámoší se ségrou Castanett, furt spolu usínaj a děsně si hrajou a moc si rozuměj.

 

A ešče pár fotek z věku 5ti tejdnů....

A vo vejkendu tady u nás byla Bára Ságnerka (Russy od Řeky Ondřejnice) a hlídala nám děti i s mámou a tetama – DÍK BARČO ! Sem ti zauzlovaná

 


Szombathely a Oberwart –  17.7 – 18.7 

V sobotu sme byly s Tytušou, dokonce sme s sebou vzaly i mámu Terezu jen tak do počtu, bo chtěla ject, v Maďarsku v Szombathely. Bylo takový vedro, že sme se roztejkaly zaživa. Naštěstí Maďaři měli posicherovaný aspoň to, že všude na výstavišti tekla voda z kohoutků, dokonce tam byla i sprcha v podobě hadice pro psy i jejich lidi.Celá česká výprava vpodobě mojí a Pruckovic (Destino Silva Tarok a Charlotte Catley Ranch) sme byli nadmíru úspěšný. 

Bardottka von Mraque – V1 CAC CACIB HFGY (čili BOB) Crufts qualification - Best Female all colours 

 

Pak sme večer všici spali v jednom parádním kempu s parádní vorošenou Plzní, co Mira vyčaroval někde z auta a s dobrou náladou. A v neděli byla vejstava v Oberwartu v Rakousích a tam už sme tak úspěšný nebyly, bo se to tam hemžilo Wágnerkama a ty nám to vyžraly. I dyž si myslim, že byly horší než Tytuška,  která měla suverénně nejlepčejší hlavu. 

Bardottka von Mraque – V1 CACA 

Děkuju Míro a Květo za pomoc v kruhu i za společnost a ubec za všecko.

 


Štěňatům sou štyry tejdny ...

 

Rostou, žerou, kníkaj, rvou se, štěkaj a je s nima veselo. Evidentně se jim na slámě líbí (naše vodchovy máme vod cca 3 neděl venku na slámovej podestýlce) jen to strašný vedro je ničí, nás všecky. 

 

 

 

Několika přátelům uhynuli psi, diagnosa vyčerpání vedrem, přehřátí. Pak je bezva, když v pravý poledne, kdy je 200 stupňů, potkáte ve městě chlápka, co si na voďáku vleče Bordeauxku nabo Bernardýna !!! Už sem měla konflikt, tohlencto mě spolehlivě vytočí do vrtule ! Nebo dáma, co sedí na zahrádce v hospodě, bumbá stříček s ledem a naproti má v autě Franc.Buldočka !!! Rok nejtěžšího kriminálu bábě! 

Jinak, štěnce už sou nejenom na Pribiňákách, ale i na mase a vemínko jim šmakuje parádně. A sou kulatý a spokojený. Jenom Ďůleček nejni zrouna ve vejstavní formě, zrychtovaná je teda parádně, kozy až na zem. Sem zvědavá, ešli se jí to stáhne, bo gravitace je prevít :).

 

Kluci:

 

Holky:


Děti – 3 tejdny věku 

Malinko se zpožděním, ale obrázky ve 3 tejdnech života. Dětičky se vybarvujou, každý je jinačejší a už se formujou povahy. Cartouche je milenej pejsek, Caravaggio zas pán tvorstva a dobře mu sekunduje brácha Cruchot.

Colque je nehorázně uječená,Casey milenka milená sladká,Caře patří přirovnání k dámě,Karpíšek (Carpe) je zlatíčko zlatý a CocaColou sou kliďasky. Jen Coca se mi zdá je krapet lekavá, tudíž se jí věnujem nejvíc,by nebyla bojácná.

A už sme je vykopli ven na sluníčko, definitivně. Pěkně na slámu, tož sou krásně voňavý. A baštěj nadrolený piškoty se zakysanou smetanou a Activijej, a taky Pribiňáčky a Termixy a moc jim chutná.

Holky:

Kucí:


Procházka – 8.7.2010 

Neska ráno sme se s holkama byly projít, bo zas budou celej den vedra a to ty nebohý čuby umíraj, tudíž se s nima nedá nic.

A Ďůla má zánět v mléčný žláze !!! Už zas ! 3tí v pořadí. Sakrafix, nemůže jít u nás nic hladce??? Asi ne....


Štěňata poprvé venku !!! – 1.7.2010 

Bylo hezky, Sluníčko valilo svý bodavý žahadla do kůže a my zkusili jen na 5 min vyvést děti ven pod deštník, než se jim vygruntuje pelech. Byli všichni moc překvapený a vykulený a pištěli a vřískali.

 


WDS – Denmark 2010 

Neska byla naše Tyta v Dánsku na světovce. Posuzovala paní Sporre-Wille ze Švédska a naši Tytuš šoupla za 4 „ dobrmany “ na 5 flek v konkurenci 14 fen.  

Takže Bardottka von Mraque – Excellent a já tímto velmi děkuju mému otci za to, že jel tu dálku beze mě a že to se ctí zvládli a mnoho díků pro Anitu Virág, že mi perfektně vystavila čubu a provedla ji v kruhu.  

Thanx so much Anita !!!

 


24. 06. 2010 – miminům je tejden a něco

Začínaj už vodevírat vočička, první voko se prolouplo u Cartouche a vostatní sou v závěsu. Nabíraj váhu a rostou jak z vody. Nevím, ale dycky sem z toho překvapená, jakej to je fofr a myslim, že dycky budu. Sou rozkošný a já jenom doufám, že se tentokráte trefim s výběrem novejch rodin na 100%.

Kluci  

Holky  


 

Šecko nejnejnej našim Áčkovejm i Béčkovejm děckám !!! 

 

 

15.6.2010 – NARODIL SE VRH „C“

Haló, haló, hlásám do světa....Neska v noci se narodilo 12 štěňat našej Ďůlečce !!! A máme 6 holek3 kluky !!!

3 holčičky se želbohu narodily pozdě, tagže to nestihly.Porod proběh „rištiš“, šlo to strašně rychle, mezi někerejma bylo jenom deset minut a za 5 hodin bylo po vtákách a 9 kousků bylo tu. Pak už byla dlouhá pausa a smutnější část tohodlenc počinu, viz odstavec před.

 

Ďůleček byla statečná, nejprv nevěděla, kerá mlátí, ale pak se v ní probudilo cosik a lepčejší matku sem neviděla...mydlí, čistí, hledá, hrne si pod sebe, nende se nažrat, nenapije se a hlídá si je jako blázen. Takže ji budu muset natvrdo vyhnat k míse a zavřít dvéře, aby aspoň něco zežrala.

 

 

 

 

Další zprávy zejtra. Nebo pozejtří. A možná popozejtří. :) Jak se dáme s Ďůlou a Renkou dokupy – přijela nám pomoct Renka Daňhovic a Kája Hrachovská (Chandler from Minitz), a tak tady máme dámskou souhru. Díky Renato a Kajko, sem Vám voběma zauzlovaná !!!


Návštěva holek Vaňkovek – nová rodina naší Bioy (Terry) 

Minulou Sobotu nás navštívily holky Vaňkovky až z dalekýho moravskýho Brna, Přijely se mrknout na svoji novou členku rodiny, Bioy von Mraque. Terrynka se k nám vrátila cca před měsícem kvůli tragedii ve svej původní rodině, a tak sme pro ňu hledali novej domov. Lenka, která už po smrti svojí černý čuby dogu prozatím nechtěla...měla v pácu Bígla nebo Staffa ??? (nesmysl Leni)...si náhodou přečetla článek na klubovým webu a zatmělo se jí před vočima, bo Terrka je čuba šitá na míru právě pro Lenku - až na tu farbu teda nó – jelikož je nestandart, tudíž do chovu ne, na výstavy ne, je zvyklá na děcka, je zvyklá venku a vlasně všecko, co ta čuba má, je přesně pro Léňu jako dělaný. A tak nebylo vo čem uvažovat a Terrka se bude stěhovat do Brna za kámoškou Frídou Bonoda. Jen co panička porodí svoje mimino a protrpí si šestinedělí. 

No Leni...už aby to bylo, bo 4 dogy, to už je fakt mazec i na mě :). 

A Ďůleček se pomalu chystá....cca za 4 dny to přinde...držte palce !!! :) Dík

 


7.6 – Ďůla tejden do dne D a všem třema ségrám sou skorem 2 roky 

Udělalo se pěkně, tož sem se jala nafotit ešče všecky tři holky, než Ďůlek porodí, bo pak už na to nebude čas, jelikož budu lítat kolem psí rodinky.  

 

 

       

 

 

 

A taky byla minulej tejden Bonitace v Oboře u Poděbrad a voba naši kuci – jak Buff tak Silvouš -  byli uchovněni !!! Tudíž je možno s nima plodit nějaký ty potomky.

 

                    


28.5.2010 – Ďůleček 2 tejdny do porodu a Terry (Bioy von Mraque) a její působnost u Mraků 

 

Tak....už to pomalu začíná. Ďůla je už teď jak vagón a to rodí až za štrnác dní. Navíc jí úplně ztvrdla celá spodní lišta, takže už mi zasejc trne v žaludku pročpa? Ale zánět tam není, mlíko – mimochodem už jí teče při sebemenším dotyku – sem poslal pro sicher na rozbor na Krajskou veterinární a je to všecko čistý, tak jak má bejt. Žádnej Streptokok ani jinej kok ani nic, tudíž nevíme, proč jí ty cecky tak tvrdnou, ale vypadá to, že se není čeho bát. Jenže babo raď...já jako hysterka, mám s těmadlenc věcma, jako je sebeovládání, krapet problém, takže už zas radši nespím a chladím ďůlečkovy ceciky obkladama a matlám jí na břicho tuny plnotučnýho tvarohu nachlazenýho v lednici, takže to u nás smrdí jak v kozím chlívě. Bezva.

 

No a k tomu všemu Terrynka-čuba,kerou máme jen do času. Je to sice zlatá a hodná čubinka, ale moje Tytuš jí moc nemusí a teď už se přidala i Ďůla. Takže hlídat a hlídat, by se to neporvalo, krmit zvlášť a tak. Ale ináč si venku hrajou a Terry je veselá. Jen nějak blbě žere, snad se to poddá. 

 

Jediná Terezka, moje již postarší dáma, je bez problémů a všecky svoje tři cérky akceptuje s pohledem do dálav, čili je jí to štyrypět.

Ďůla: štrnác dní do porodu

Terry: 23 month


MVP Litomky 

V neděli proběhla vejstava v tom městě někde na severozápadě Čech, kde se vobyčejně vystavujou kytky. Měli sme tam dva kluky z Béčka, bráchy mejch holek, Buffona Gianluigiho a Berlusconiho Silvia.  Voba borci dopadli celkem slušně a my sme na ně hrdý. 

Buff – V1 CAC res.CACIB v mezitřídě

Silvouš – V2 res.CAC ve vodeuřenej třídě 

Ve finále voba kluky porazil Cerberus de la Benjamine, kerej vodejel s BOBem. 

Tímtononc děkuju Martině a Jardovi i Marcele s rodinou – že kluky dovezly a že je maj tak pěkně nakrmený a vobstaraný. Marcel, žes to postavila na nohy, velká paráda. Marti a Jardo, kupte Pittbulla, ať má to děcko na čem trénovat. 

Doufám, že se někde ešče uvidíme...co? 4.6 je 1.uzávěrka na NVP Ml.Boleslav a 7.7 na MVP Ml.Boleslav. A 15.7 na klubovku........ta je v Srpenci   :))). Nebo chcete na Slovač?:D

bráchové Berlusconi a Buffon von Mraque


Ďůleček je GRAVITAČNÍ !!!

Důla is in Pup !!!

Budou štěnce !!!

We will have a puppies !!!  

Narodit by se to mělo vokolo 14.6 a je jich tam jak cigánskejch dětí...tož, děj se vůle boží. Už zasejc začínám bejt  nervésní...

 

 

tadyk je důkaz: 

 

 

 


SpringDuoDanube Blava

  

V sobotu v mezitřídě byla vystavená Tytuška a vodnesla si V1 Bez titulu !!!! Už zas !!! Do řiti, by ma šlak trafil !!! A to potřebuje posledního CACe na šampijóna SK ! Smůla no. Pan sudí do posudku napsal, že má příliš dlouhej krk....no comment.

  

V neděli, taktéž v mezitřídě ĎůlaV1 CAC CACIB...tak aspoň něco. I dyž už to nepotřebovala.

 

 

     

 

 

Děkuju Renče Daňhový za opětovnou exkluzívní presentaci mejch holčiček. 


Internationale Rassehundeausstellung Salzburg 2010

 

 Mno, zážitek zasejc na dlouho. Krom toho, že sme ráno vyrazily s Kučerkou (Dolanský Dvůr) jejich vehiklem, vo kerym sme zjistily po cca 6km, že nejede a ani nepojede, tak na místě činu na výstavišti klesla nálada na bod mrazu, bo pan sudí posuzoval tak, že zřejmě myslel, že má posuzovat asi Mastify křížený se slonama. Takže Damečkovi (Kundam dei Monti del Keraton) napsal, že pes je lehkej v kostře, že má úzkej hrudník. Vy, kdož Dama znáte, jistě uznáte, že toto je fakt hovadina.

 

A mej krásnej Tytunce napsal, že je krátká v rámci !!! - navzdory tomu, že čuba je ve skutečnosti dlouhá jak tejden před vejplatou a Ďůla nemá podle p. Steinera, pohyb. 

 

Bedřiška von Mraque ve třídě šampionů – V1 CAC CACIB  

Bardottka von Mraque v mezitřídě – V1 bez titulu !!! Nechápu. VD by mě naštvalo míň. 

Kundam dei Monti del Keraton ve třídě šampionů – VD

 


DKK 

Přišly vejsledky rengénů kyčelních hlavic vobouch mejch čubiček změřený v Brně panem dochtorem Snášilem ... vobě moje milenky maj Áčka !!!   

 

Čili DKK 0/0 !!! No zřejmě dobrej voddíl no :)))

                     

Bedřiška von Mraque               Bardottka von Mraque


MVP PRAHA – 2hej Květenec  

rozhodčí: p.Neugel Michal ze Švajcu    

   ...zas nás porazila ta „příšerná“ a pěkná Cevelobka (Romance Cevelob). Přesto mi Tytunka udělala zas radosti plnej kotel, bo si vodnesla CACe v otevřenej třídě, i dyž už ho v podstatě nepotřebovala a ku tomu teda res.CACIBa, hned za Romanou.

A můj nebohej Ďůlek dostal v klasse šampijónů res.CACe ( kůli starýmu poranění na tlapě)  ! Takže byla druhá !!! Ze dvou !!! No to je vrchol !!! A já to vítězství tak chtěla herdekfilek, sem si jako myslela, že najedu s Ďůlečkem na GrandaCZ, ešče než mi zpuchne ( měla by bejt březí – teoreticky- zatim se moc netváří ) a vono prd, takže na podzim nó.

 

 

A taky byl s náma můj synek Franta, po dlouhej době sem ho vyvedla, a byl neskonale hodnej, lemtal mlíko, zbouchnul cca 38ks sušenek a ubec mu nevadila celej den jedna plína :) – mimochodem ta měla ve finále asi 7kg :)))

 

A děkuju moc Martině Kučerový za pomoc s Frantou a Renče Daňhový za opětovnou presentaci mejch zvířat.

 


 

Bioy má rodinu již vybranou, zůstane v Čechách na Moravě u Lenky Vaňkový a její rodiny.

Děkuju všem, kdož projevili zájem a komu nebyl osud jedný psí duše, lhostejnej.

Díkydíkydíky


BIOY von MRAQUE alias Terry 

Potřebuje novou rodinu !!!

Želbohu, Terrynce zemřel, velmi náhle, včera majitel a manžel paničky, která se nadále není schopná kvalitně o Terku postarat a hnusem za 2 stovky ji krmit nechce. Rita čubu miluje – s těžkým srdcem se takto rozhodla, jelikož přišla o všecko - a je to na feně vidět. Čuba je milá, nekonfliktní a dobře socializovaná v rodině se 3ma malejma děckama.

Terry je samozřejmě s PP, ale je nestandartní v barvě – má bílej vocas a tlapu, tudíž do chovu NE a štěňata taky NE. 

Fenu si k sobě eventuelně vezmu já a bude tady čekat na novou postel, popřípadě kotec a zahradu. Terry je zvyklá celoročně venku, ale gauč ji rozhodně neurazí. Je zvyklá jezdit autem, má základní výcvik a je celkově bezproblémová. Žila s dalšíma 2ma fenama, takže ani ve smečce by neměl bejt problém. 

Kdyby někdo vo někom věděl, může volat přímo mě : 608 64 66 24 , nebo mejlem na mraque@seznam.cz Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

foto viz odchovy Vrh B - Bioy von Mraque


MVP Budějce – 25. Dubence  

Včera neděle byla, včera byl hezký den...moooc pěknej, bo Tytuš naběhla do kruhu a vodnesla si CACe a ku tomu res. CACIBa. Jely sme s Barčou Ságnerkou spolu, jako prej, by mně nebylo smutno či co a Barborce to chybí, ty vejstavy,řikala.

A taky svítilo Sluníčko, měli tam parádní nudle s kuřecím masem, nálada super a spousta krásnejch dog. 

A na Ďůlečkoj zatím nepozoruju nijaký změny, co se březosti tejká, tak sem ji vobjednala na 17.Květence na sonograf, tož pak budem vědět víc.   


 Přišly fotky ze Španělska – Nuria ( Bruni Carla von Mraque ) 

Milá Romy nám poslala fotky svojí čubiny se vzkazem, že ji skutečně uchovňovat nebude, a proto ji dá vykastrovat a ptá se na můj názor. Co jinýho můžu udělat, než zatleskat...ano, takhle je to v pořádku. Protože jedině tak se daj ovlivnit stavy bezpapíráků po útulcích. A to mluvím o všech rasách. Lidi, proboha se zamyslete a uvažujte. Proč budeme množit štěňata bez PP, když je to zbytečný? Jak to po pár generacích na konkrétním psovi končí? Garantuju vám, že blbě. A já a mně podobní to pak taháme z útulků a krvácí nám srdce a chce se nám nad jistejma případama blejt. A není pravda, že fena musí mít aspoň jednou za život štěňata, to je taky pitomina zažitá mezi lidma.  

A proto vás prosím...NEKUPUJTE ZVÍŘATA BEZ PP !!!... ničíte tím danou rasu, spoustu práce chovatelů a podporujete plný útulky. Dyk je to čistě na vás, ešli budete jezdit po výstavách nebo ne a ten "papírák" může ležet doma na gauči taky. A je jistota, vodkaď ten pes pochází.  Upozorňuju, že i já měla fenu bez PP a měla sem na ní jeden vrh...tenkrát mi to přišlo, jako báječná věc. Štěňata šla z baráku veskrze zadarmo a do dobrejch rukou a měli sme pocit, že to děláme všecko dobře a že budem mít kontakt na všecky z nich, protože my to přece nedělali pro prachy, ale z lásky ke psům. Bože, taková hovadina...dvě z nich dopadla velice špatně a já s tím nemohla nic udělat. A stydím se za to.  

Tadyk se můžete mrknout, vo čem vlastně mluvim, je to jenom zlomek toho, co vyplave na povrch, ale i tak je to na zamyšlenou. A to sou jen dogy!!! Co labraďáci, jezevci, pudlové etc...???? A jejich kříženci a všichni ostatní? Taky byli původně vyšlechtěný a měli původ... 

http://www.dogy.estranky.cz/


15.4. 2010

  

Tak a je nakryto. Neska byla Ďůla za ženichem v Berlíně a my s ní. Šecko šlo jak po másle, klaplo to na poprvý a svázaný byli 20min, tož děj se vůle boží a doufejme. Na to, že byla prvnička, byla statečná a hodná a mně zas tekly slzy smutku, jelikož mně jí bylo líto. I dyž to byla láska na první pohled.

 

Děkuju Josefině Hartmann (majitelka Endura) za ochotu a pomoc a ubec za všecko.

Thanx a lot Josefine and Enduro !!!

 

  


 

11.4.2010 – MVP WIESELBURG

 

 Začíná mi to bejt malulinko trapný, ale... Bardottce dal p. Matakovic Bojan z republiky Hrvatskej ve třídě otevřený  V1 CAC  a  Bedřich v mezitřídě  V1 CAC CACIB BOB  !!!  Co k tomu dodat ??? Snad jen, zasejc mám mega radost a už jenom čekám, kdy přinde studená sprcha a já si uvědomím, že nic neroste do nebes. 

 A s Ďůlečkem jedem nejspíš ve středu nach Berlin za Endurem to...tento...nó na to krytí, tak doufám, že z těch mimin nevylezou Tereščiny hlavy bez stopů, ale že to Beďulka podrží a vyběhne nám vyrovnanej a zdravej vrh. 

A taky nám uďála radost „naše“ Adina von Mraque, bo neska v Ostravě V1 CAC ! Tak gratulace veliká a p. Adlt se překonal :). A kamarád Prometeus Magiczne Kolo V1 CAJC Nejlepčí mladej tamtéž od téhož p.Adlta. Opět gratulujeme, jen tak dál, jak v Ostravě děcka, bo Ostrava je region razovity.


ŠPECIELNÍ VÝSTAVA A MEMORIÁL VÁCLAVA KRSE 2010 

Fčéra byla špeciálka....ĎŮLA V1 CAC Vítěz Speciálky BOB !!!!! Chachájupíjupíjupíhalelujáááá 

A Tytuška dojela se známkou V1 CAC Vítěz Speciálky

Českýho šampiona !!!  

A ešče sme tam měli bráchu Berlusconiho Silvia von Mraque a ten V1 CAC Vítěz Speciální výstavy !!! Úspěch, trubte famfáry, nadělala sem si do katí :) 

Bombice byla, dyž se šlo vo BOBa a v kruhu byla trojka Mraqueů... sem celičkej hrdopyšná

 

Posuzoval p. Havelka Tibor zo Slovencka


28.3.2010     Speciálka a Národka Nitra 

Vo vejkendu sme zas vyrazily na lov titulů. Opět se nám celkem dařilo...obě holky na speciální vejstavě zabodovaly s CACem a na národce ouplně stejně, taktéž 2x CAC. V sobotu nám BOBa vyfouk ňákej cizák, zřejmě Rakušák a v neděli dostal BOBa Andy z Kladrubského Dvora. Tož sem se hnedkonc na Kačinofky rozezlila a nemluvím s nima! Páč, dyž už dostane takovej titul nedovyvinutá žížala, no tak to už je vrchol :). Gratulujem do Yvanea Aponi.....jen tak dálejc. To je ta „dogšoukvalityza2000éček“ . 

A náš kamarád Prometeus Magiczne Kolo (Teddy) dojel slovenckýho Junijóra, taktéž gratulujem a těšíme se naviděnou.

A příští vejkend nás čeká česká špeciálka v Boleslavi...tož nám držte palec. Dík

 

A tímto děkuju hlavně všem, kteří nám vo vejkendu pomohli...Jana Kačinová, Lenka Vebová, Veronika Michalisková, Renka Daňhová a familie Wiesengangerovcov. Díky za hilfe .


21.3. ......právě sem dorazila, rozuměj - dočetla Marley a Já. Knihu, jež se stala bestsellerem v mnoha koutech světa a dokonce byl příběh pana Grogana Johna a jeho nejhoršího psa na světě Marleyho, zfilmován. Zmiňuju se tady o tom z jednoho prostýho důvodu. Ke konci knihy (je to smutný, řvala sem jako kráva) je pár bonmotů a mne zaujalo toto: Naše zvířata maj jen krátkej život, kerej je jim s náma vyměřenej, a věčinu času přitom strávěj tím, že celej den čekaj, až se vrátíme domů.

Nejni to prostě úžasná věc, milovat psa? Voproti tomu se vztahy mezi lidma zdaj nudný jako talíř vločkový kaše.A já tímto děkuju všem, kerý to myslej dobře nejen v chovu, ale ve všem. A zatracuju ty, jež sou schopný ublížit, nebo jenom bejt lhostejný. 

Ale dost sentimentu.....novostarý fotky Bressanone von Mraque !

A taky byla v sobotu schůze klubu, zasejc se hlasovalo a diskutovalo a tak, ale hlavně sme se viděli s lidma, co mám ráda a bylo to fajn.....po cestě zpět sem se byla mrknout na svýho křivýho vodchovance  Pepu ( Agostino von Mraque) a zkonstatovala sem, že je to sice jelito křivý, ale má se dobře a jeho panička s ním má trpělivost bezbřehou.Foťák sem želbohu neměla.

 Nový fotky Bonaly Surya a Bioy  

Rita s Verunkou nám poslaly pár novejch fotek svejch holčiček. Sury byla už jako maličká hezčí než moje Beďula, a tak je velká škoda, že ji Verča neuchovní  a u Bioyky je zas smůla, že je nestandart, bo si mysim, že je docela vypovedená. Ale vobě se maj a maj a maj a my sme za to moc rádi. A taky doufáme, že holky zůstanou rozumný a nebudou na nich dělat štěňata bez PP.....prosím

    


 BONITACE 2010 

Tak...už je to tadyk...holky dospěly ku svýmu extra důležitýmu dni a to k bonitaci, neboli uchovnění neboli zařazení do chovu. A nutno podotknout, že uspěly nadmíru dobře... OBĚ ... no, vlastně komise byla ouplně celá vedle sebe z toho, jak sou holky dokonalý a Ďůlečkovi řek p.Němec, že vlastně nemá chybu !!!! Ale podle mě je stejně heščí Tytuška, bo je to prudce elegantní dáma, dežto Ďůla je trubka......tagže máme velikánckou radost.  

 Bonitační komise se zkládala z pana Němce Petra, z pana Hodana Josefa, přičuhovala Marťa Kučerka a paní Kovalová. 

A mně pomoch p. Dostál ze Silva Taroku, protože mi na holky volal a mačkal pískací kočičku. Děkuju ! 

Bardottka von Mraque – 297 bodů

Bedřiška von Mraque – 307 bodů 

Z možnejch 310 , tagže dóst dobrý ne?

              

 


Moje holčičky ve věku 20ti měsíců

26.2.2010 to jest neska, sem se urvala na chvilenku, než se synek (můj) probral ze spánku a utekla se na kratičkou vycházku s čubkama a s foťákem. Zasejc ty mrchy nechtěly pózovat, tak vypadaj diuně, ale snad je tam aspoň trošku vidno, jak pomalu dospívaj, neboť next weekend v nedělu  BONITUJEM !!! Držte palec, ať to dopadne a ať je slušná bonitační karta.  

Navíc sme byly v úterý na rengénu s haxnama, tzn.na snímcích pro DKK. No byly z toho ty dvě vykulený, než upadly do limbu ... je zajímavý, že jejich matka byla na dysplazce bez narkózy, bo je to rozumná čuba, ale tydle dva-ě magoři, no by bylo nemyslitelný ... a dyž se probíraly, tak naše dvojbuňka bez mozgu  ( vysvětluji – Ďůla ), spadla z gauče a zůstala ležet ! A 2x ! No blbka.

         


BURDYCH 9 LET !!! 

Vod neděle se k nám stěhuje nebohej Xnec Bladhounda s Dogulej BURDYCH neboli Burďa. Je mu 9 a dyž si ho nevemu já, bůhví jak skončí. Jenže já už nejsem schopná plně uživit 4týho obra, tudíž Burďa u nás bude jen do času, než mu nandem hodný lidi, kerý by ho eště chvíli, než pude vochcávat patník tam nahóru, měli doma a rádi. 

 

Tak se lidi, prosim Vás, poptejte, nebo mi tady ten dědeček zůstane a moje rodina mě vydědí a to bych byla v řiti. Burďa tady na tom světě může bejt ešče rok, nebo 2, ale taky 4 nebo ½. Se uvidí, každopádně je to kříženec, tudíž kořen zřejmě tuhej. Zdravotní problémy dosud nemá, doteď si vystačil jen s vočkováním.


21.2.2010 EAST CUP PREŠOV

Je půl jedný ráno a my se s Ďůlou právě dopotácely dom. Za sebou 1200km za 24hod a zážitků zas na rozdávání.

Jely sme s pani Kučerovou na vejlet do Prešova, že teda jako ušetříme a budem po cestě kecat a tak. Cesta tam relativně oukej, jen nás překvapilo, že v Tatrách prd sněhu, to tady u Mraků v podkrkonoší sou furt haldy až už nás to štve, a že Spišskej hrad je vlastně malinkej.

Ovšem cesta zpět...po únavným maratónu nám u Martina došla nafta. Což by nebylo zas nijak hrozný,bo palivo sme dolily a jaly se pokračovati v jízdě, seč jaksik sme si auto zavzdušnily a to odmítlo naskočit a tím pádem vodject. Tudíž sme vykejsly 3 hodiny v pustině, mezi skalama, na břehu Váhu v mrazu, plný močový měchýře jak my, tak psi a mně skoro došly cigarety a trpělivost. Nakonec sme se nějakým způsobem zachránily, dorazily se zpožděním dom a já se zas těším na další vejlet  ... s Kučerkou totiž kamkoli :).

 Jo jinak Ďůla v Prešově........V1 CAC CACIB   EAST WINNER

BOBa nám sebral Dammeček (Kundam dei Monti del Keraton). 

Taky náš kamarád Teddy (Prometeus Magiczne Kolo) dostal výbornou.

 

Martino, ešče jednou dík, žes to vodřídila a že sme to zvládly :).


Ze Spojenejch Států nám přišla „mesidž“,  

že Dela (Adéla von Mraque) bude mít štěňata se Sabenem  ( Waldes z Dolanskýho Dvora),

což je psisko vod Marti Kučerky  a tak sem na to zvědavá.  Ináč tadyk je vodkaz na ňáký fotky „našej“ Delky 

http://www.countryboysgreatdanes.com/album_female_8.php

 


6.2 a 7.2 proběhla Mezinárodka v Brně DvojCACIBofka 

Potřebovali sme s Důlou doject 2 kousky CACiků, abyzme došáhli na Českýho šampijóna v dospělákách a povidlo se chachááá! Tím pádem má Ďůla splněný podmínky pro udělení titulu Šampijon ČR !!! Kongratulejšn !

Sobota 6.2 – V1 CAC CACIB (Mr.Habig Christian – D)

Neděle 7.2 – V1 CAC CACIB (p.Hodan Josef – CR)

BOBa nám vyfouk Rusák Lozung iz Mira Mechty, voba dny.

Štve mě, že sem nepřihlásila Tytušu (chybí jí jen jeden CACik) , bo sem myslela, že šampijona ČR dojedem v Olomouci, kam sme ubec vlastně nedorazili kůli blbýmu sněhu. Tagže ji musim přihlásit do Budějc.Ďůleček byla moc boží a stála jak panna, jen ji zas musela vystavit Renka Daňhovic – tímto díkecujem ... i dyž sem se zkraje pokoušela sama ... bo sou ty moje mrchy na mě totálně závislý a v kruhu na mě čuměj a hlavu nepostavěj. Nemluvě vo pohybu, prostě nendou no. Měla sem s sebou i Terezku, a tak sme byly v plný palbě. A Terča byla na zkoušku po 3 letech v kruhu :). No moc jí to nešlo, jako vostatně dycky, ale byla zlatá. 

A 7mýho Březence BONITUJEM !!!

Bedřiška von Mraque


Národka Olomouc 

Právě uplynulej vejkend proběhla Národka v Olomouci a já měla přihlášený vobě čubky. Ďůlečka dokonce do třídy vítězů. Šecko bylo ale jinak, než sem si naplánovala.

Už v pátek večer mě tahala vodtahovka ze škarpy, to sem dostala malinký hodiny a sjela do příkopa. Mělo mě to varovat, ale aj tak sem si nedala říct a do Olomouce vyrazila. Měla sem v plánu vyject si pěkně v sobotu v noci, bo sem věděla, že bude sněžno, tak že si dám fóra a že si v pohodě dojedu na vejstaviště brzo, abych našla klidný místo u kruhu. To sem ovšem netušila, co přinde a že dojedu tak akurát do pr... .

Osud tomu zřejmě nechtěl, aby holčičky pokoušely štěstěnu v kruhu, takže sme,my holky – Franta zůstal s Terezkou díkybohu u babičky- ztvrdly 8 hodin (od 1.45 hod do 7.30 hod) v závěji a celkem 11 hodin, i dyž už nás vyprostili, uvězněný na 5ti kilometrech mezi dvěma dědinama, bo se nedalo doject nikam. A náš integrovanej záchranej systém (tzv.SISka) byl i s celou technikou v řiti, jak Baťa s dřevákama. Kalamita na Hradecku byla tak hustá, že kolabovala doprava naprosto všude a jediná cesta na Jičín byla celej den uzavřená. Nehovořím vo cestách 2hej třídy, tam sme se vocitly ve středověku. Ten pocit, dyž sem ve 4 ráno, po 2hodinách hrůzy, chtěla vyrazit naproti jedoucímu traktoru a nevodeuřela sem dveře vod auta, bo - jak sem posléze zjistila – na pravym boku mýho Citrónu byly dva metry navátýho sněhu, tagže auto nebylo z tej strany ubec vidět (a to mám velký auto!) a pod toudlenc návějí byla 2cm souvislá vrstva ledu...to auto bylo celou dobu nastartovaný! i tak zamrzlo silnou vrstvou,tak ten pocit byl strašnej! A to sme netušily, že tam traktor zapadne s náma a že nás čeká ešče cca 9 hodin zoufalství, než dorazíme těch 20km do HK.Holky byly naštěstí hodný a ani moc nezlobily, i dyž to pro ně muselo bejt dlouhý. 

No, takže do Olomouce sme nedojely  - gratulujem vítězům :( - a domů se dostaly až v neděli večer. Bezva vejkend. 

Tak naviděnou v Brně.....snad :).